RU

Одеська ОДА забезпечила школи комп'ютерами армії Китаю, - ЗМІ

31.08.2012, 11:13
Одеська ОДА забезпечила школи комп'ютерами армії Китаю, - ЗМІ - Фото
Фото: oda.odessa.gov.ua
22 серпня губернатор Одеської області Едуард Матвійчук урочисто вручив представникам районних відділів освіти устаткування для 59 комп'ютерних класів. Всього отримано 885 ЕОМ.

Як повідомляє Думская.net, Матвійчук заявив, що машини були придбані в рамках програми "Народний бюджет". "Я думаю, це не всі комп'ютерні класи, якими ми вас порадуємо в цьому році. Ми ще подаруємо вам стільки ж, тому що наше основне завдання - забезпечити в найближчі кілька років всі сільські школи Одеської області сучасними комп'ютерами. Бо школа повинна бути сучасна - з нормальними умовами, сучасним обладнанням, шкільними автобусами і обов'язково в кожній школі необхідний комп'ютерний клас", сказав чиновник.

При цьому видання відзначає, що на коробках з комп'ютерами з'явилися наклейки з прапором Китайської Народної Республіки і написом "China aid", чи то пак "Допомога Китаю".

У Міністерстві освіти і науки пояснили, що це частина гуманітарної допомоги, яку в серпні цього року надав Україні Китай. Всього китайці подарували нашій країні 16 тисяч комп'ютерів.

Проблема виявилася і в тому, що операційна система на "народних" ЕОМ - Kylin, розроблена, за даними ЗМІ, в Національному університеті військових технологій КНР спеціально для Народно-визвольної армії Китаю. Програмне забезпечення, яке працює з "Windows", на машинах із цією системою працювати не буде. Втім, "Kylin" сумісна з "Linux".

"Ні, в такому вигляді машини впроваджувати у навчальний процес не можна. Ми думаємо над тим, щоб встановити на них "Windows", проте ліцензійна система коштує грошей, які ще потрібно знайти. У бюджеті цих коштів зараз немає", - поділився з виданням співробітник одного з районних відділів освіти області.

Досьє на Едуарда Матвійчука
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини