Одеська ОДА забезпечила школи комп'ютерами армії Китаю, - ЗМІ

31.08.2012, 11:13
Одеська ОДА забезпечила школи комп'ютерами армії Китаю, - ЗМІ - Фото
Фото: oda.odessa.gov.ua

В Одеській області школи отримали від губернатора комп'ютери, надані у вигляді гуманітарної допомоги й розроблені для ВПС Китаю

22 серпня губернатор Одеської області Едуард Матвійчук урочисто вручив представникам районних відділів освіти устаткування для 59 комп'ютерних класів. Всього отримано 885 ЕОМ.

Як повідомляє Думская.net, Матвійчук заявив, що машини були придбані в рамках програми "Народний бюджет". "Я думаю, це не всі комп'ютерні класи, якими ми вас порадуємо в цьому році. Ми ще подаруємо вам стільки ж, тому що наше основне завдання - забезпечити в найближчі кілька років всі сільські школи Одеської області сучасними комп'ютерами. Бо школа повинна бути сучасна - з нормальними умовами, сучасним обладнанням, шкільними автобусами і обов'язково в кожній школі необхідний комп'ютерний клас", сказав чиновник.

При цьому видання відзначає, що на коробках з комп'ютерами з'явилися наклейки з прапором Китайської Народної Республіки і написом "China aid", чи то пак "Допомога Китаю".

У Міністерстві освіти і науки пояснили, що це частина гуманітарної допомоги, яку в серпні цього року надав Україні Китай. Всього китайці подарували нашій країні 16 тисяч комп'ютерів.

Проблема виявилася і в тому, що операційна система на "народних" ЕОМ - Kylin, розроблена, за даними ЗМІ, в Національному університеті військових технологій КНР спеціально для Народно-визвольної армії Китаю. Програмне забезпечення, яке працює з "Windows", на машинах із цією системою працювати не буде. Втім, "Kylin" сумісна з "Linux".

"Ні, в такому вигляді машини впроваджувати у навчальний процес не можна. Ми думаємо над тим, щоб встановити на них "Windows", проте ліцензійна система коштує грошей, які ще потрібно знайти. У бюджеті цих коштів зараз немає", - поділився з виданням співробітник одного з районних відділів освіти області.

Досьє на Едуарда Матвійчука
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами