RU

Обвал цін на житло не очікується

29.08.2008, 15:06

Рішення уряду про скасування будівельних поборів не зможе істотно вплинути на ціноутворення у сфері нерухомості. Таку думку висловили сьогодні учасники круглого столу "Коли будівельний ринок досягне дна".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, представники ринку наголосили, що 45-відсоткової знижки на вартість квадратного метра, яку обіцяє Прем'єр Юлія Тимошенко, чекати не треба. За їхніми словами, максимально ціна може знизитися на 10%, проте і таке зниження "погоди" на ринку не зробить.

Так, керівник у зв'язках із громадськістю компанії "Претер Девелопмент" Юлія Василенко відзначила, що якщо відрахування будівельних компаній поменшають, ціна знижуватися не буде. "Оскільки тим компаніям, які будують і закінчують проекти, немає сенсу знижувати ціну. А тим, хто зіткнувся зі складностями, це не допоможе", вважає експерт.

На думку виконавчого директора АН "Планета Оболонь" Олексія Котенка, ціна на житло формується за законами ринку, тому рішення уряду навряд чи призведе до значних змін. "Держава не регулює ціни. Ринок нерухомості розвивається за своїми законами", - наголосив О. Котенко.

Зі свого боку заступник голови виконавчого органу КМДА Михайло Голиця зазначив, що коментувати вказане рішення уряду ще рано, оскільки текст документу ще не затверджено і він не набрав чинності. Однак, відзначив М. Голиця, усі рішення про соціальні збори, транспортні та інші податки при будівництві будинків у Києві ухвалює виключно столична адміністрація.

Нагадаємо, 27 серпня Прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко заявила, що уряд знизив до мінімуму відрахування, які здійснюються при будівництві житла. За її словами, сьогодні українські забудовники вимушені платити низку зборів, частка яких у собівартості будівництва житла досягає 49,5%. Рішенням уряду ці збори буде скасовано.

Зі свого боку представники ринку зазначають, що вказане рішення уряду може знизити ціни лише у нових проектах, оскільки у тих, що вже будуються ці витрати вже закладено. Крім того, зниження зборів може значно вплинути на фінансування розвитку інфраструктури.

Читайте також:
Квартири у регіонах: ціни на 29.08 >>>

Усі новини нерухомості на порталі BIZ.liga.net >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини