RU

Обсяг ОВДП в банках перевищив межу – глава НБУ

19.04.2021, 14:25
Обсяг ОВДП в банках перевищив межу – глава НБУ - Фото
Кирило Шевченко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Межа портфеля облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в банківській системі до настання ефекту витіснення в 35% від депозитів порушена. Про це повідомив глава Національного банку України Кирило Шевченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні ця межа вже перевищена – це 39,6% від депозитів банківської системи. Ми встали на слизький шлях фіскального витіснення", – сказав він.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Шевченко підкреслив, що НБУ як і раніше буде уникати фінансування дефіциту держбюджету.

"Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ №54: "Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету". Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту", – заявив глава НБУ.

Ефект витіснення – ефект стимулюючої фіскальної політики держави. Збільшуючи розміри держвидатків, уряд виходить на грошовий ринок, щоб профінансувати бюджетний дефіцит. Зростання попиту на гроші на фінансовому ринку призводить до зростання процентної ставки, що неминуче знизить попит на інвестиції в реальному секторі економіки. Збільшення держвидатків, зокрема держінвестицій, призводить до витіснення приватних інвестицій.
  • У 2020 році портфель ОВДП у власності банків зріс із 334,3 млрд грн до 514,5 млрд грн, від початку цього року він збільшився на 0,7% – до 518,2 млрд грн. В результаті частка банків у загальній структурі власників ОВДП збільшилася до 52% з 40,6% на початок 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини