RU

Схема з айтішниками: СБУ прийшла до голови податкової Верланова

15.01.2020, 16:56
Схема з айтішниками: СБУ прийшла до голови податкової Верланова - Фото
Сергій Верланов (Фото Мінфін/Fasebook)
доповнено

Служба безпеки України викрила нещодавно призначених чиновників Державної податкової служби (ДПС), які допомагали бізнесменам виводити в "тінь" понад 500 млн грн щомісяця. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Чиновники здійснювали несанкціоновані дії зі службовою інформацією. Таким чином, зловмисники давали можливість ряду "конвертаційно-транзитних" груп обходити систему автоматизованого моніторингу оцінки ступеня ризику і, як наслідок, ухилятися від сплати податків в особливо великих розмірах", - йдеться в повідомленні.

У схемі брали участь посадові особи департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій та доходів ДПС України та службовці ДПС у Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській і Донецькій областях та Києві.

За даними СБУ, чиновники ДПС вступили в змову з власниками ІТ-компанії, яка розробляє програми для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів ДФС України. Розробники "створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб'єктам реального сектора економіки".

"Для цього використовувалися понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій і підміну номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам", - уточнюють у СБУ.

За фактом порушено кримінальну справу за ст. 364 Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.

Доповнено. За даними джерел Української правди, 15 січня в декількох областях у податківців проходять обшуки. Слідчі дії  проводяться також і у голови ДПС Сергія Верланова. Як уточнила УП прес-секретар Верланова Олена Дьоміна, у глави ДПС проходять "планові слідчі дії в повній співпраці з керівництвом СБУ". Вона підкреслила, що ніяких обшуків у керівництва ДПС не відбувається.

Схема з айтішниками: СБУ прийшла до голови податкової Верланова

Фото: прес-служба СБУ

  • За даними Міністерства економіки, в 2018 році рівень тіньової економіки становив 30% від офіційного ВВП, що на 2 процентних пункти менше показника 2017 року.

Читайте також: Де і скільки втрачає бюджет. Аналіз схем ухилення від податків

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини