RU

Облікова ставка буде знижуватися більш швидкими темпами - Рожкова

13.01.2020, 17:35
Облікова ставка буде знижуватися більш швидкими темпами - Рожкова - Фото
Катерина Рожкова. Фото - НБУ

Темпи зниження облікової ставки в 2020 році будуть швидшими, ніж очікувалося раніше, повідомила заступник глави Національного банку (НБУ) Катерина Рожкова в інтерв'ю FinClub.

За її словами, наступний монетарний комітет запланований у січні. На ньому буде розглянуто макропрогноз, зокрема і прогноз за обліковою ставкою.

"Але ми вже розуміємо, що, скоріш за все, темп її зниження буде більш швидким, ніж ми припускали раніше", - зазначила Рожкова.

Вона пояснила, що в умовах швидкого зниження інфляції логічно прогнозувати більш активне пом'якшення монетарної політики.

"Нехай економічні агенти вже чекають цього, нехай банки вже реагують депозитами, знижують ставки за кредитами. Купівельна спроможність національної валюти зростає", - сказала заступник голови НБУ.

За допомогою облікової ставки НБУ впливає на інфляцію - чим вища ставка, тим дорожче коштує ресурс у нацвалюті (і кредити, і депозити). Це стимулює бізнес і населення накопичувати гроші, а не витрачати їх на споживання. Попит на товари скорочується, інфляція сповільнюється. Зворотний бік високої облікової ставки - скорочення кредитування, і, як наслідок, уповільнення економічного зростання.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини