RU

Об'єкт "Укриття" на ЧАЕС отримає на 0,5 млрд. грн. менше, ніж потрібно

16.03.2011, 17:05
Об'єкт
72c4a7b7e589814d7046a9dddbdbedae.jpg

Об'єкт "Укриття" на ЧАЕС отримає на 0,5 млрд. грн. менше, ніж потрібно

Загальнодержавні програми щодо Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему хронічно недофінансується. До держбюджету на 2011 рік передбачена сума, вдвічі менша необхідної. Про це заявив глава державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша, виступаючи у Верховній Раді під час парламентських слухань "Сучасний стан і актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Холоша зазначив, що на сьогодні з 22 завдань з перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему виконано 16. Зокрема у 2005-2007 роках введені в експлуатацію всі основні елементи інфраструктури, необхідні для проведення робіт на об'єкті "Укриття", у 2008 році завершені роботи зі стабілізації будівельних конструкцій.

"До проблемних питань виконання цієї програми потрібно віднести недофінансування бюджетних програм з Чорнобильської АЕС, яке за останні роки стало хронічним явищем. Загальна потреба на 2011 рік на виконання заходів загальнодержавної програми щодо ЧАЕС і перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему становить 1 мільярда гривень. Водночас у державному бюджеті на цей рік заплановано вдвічі менше витрат", - сказав він.

В.Холоша звернув увагу на те, що недофінансування ускладнює реалізацію міжнародних проектів у цій сфері, збільшує термін виведення об'єктів ЧАЕС з експлуатації, а також призводить до неефективного витрачання бюджетних коштів, оскільки 10 років опісля після остаточної зупинки станції основні витрати йдуть на підтримку її безпеки, а не на зняття її з експлуатації.

Аварія на ЧАЕС та її наслідки: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини