RU

NYT пише, що Трамп 10 років не сплачував прибутковий податок. Президент США все заперечує

28.09.2020, 13:29
NYT пише, що Трамп 10 років не сплачував прибутковий податок. Президент США все заперечує - Фото
Дональд Трамп (фото – David Maxwell_EPA)

Президент США Дональд Трамп нібито 10 років не сплачував федеральний прибутковий податок. Про це із посиланням на податкові декларації повідомляє The New York Times. Американський президент вже назвав новину фейком і пообіцяв оприлюднити податкові декларації.

NYT стверджує, що вивчила інформацію про податки Трампа і сотень його компаній за 20 років. Йдеться зокрема про дані, які Трамп надав федеральній податковій службі США.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Як пише видання, 2016 року Трамп сплатив $750 прибуткового податку і стільки ж 2017-го. "Він взагалі не сплачував прибутковий податок протягом 10 із попередніх 15 років переважно тому, що повідомляв, що втрачав набагато більше грошей, ніж заробляв", пише газета.

За даними видання, 2018 року тільки від частки в реаліті-шоу Учень і за право використовувати його ім'я президент отримав близько $427 млн, а ще $176,5 завдяки успішним інвестиціям у дві офісні будівлі. Тільки ці доходи могли змусити Трампа сплатити понад $100 млн, зазначає NYT.

Газета стверджує, що причина несплати податків полягає в підприємствах Трампа, якими він володіє і якими керує сам. Постійні збитки від них, про які він повідомляє, значною мірою звільняють його від сплати федерального прибуткового податку. Журналісти пишуть, що Трамп використовує доходи від своєї слави для купівлі і підтримки ризикованих підприємств, а потім використовує їхні збитки для того, щоб уникнути податків.

Юрист компанії Trump Organization Алан Гартен назвав представлені факти "неточними".

За даними ЗМІ, три поля для гольфу в Європі, готель у Вашингтоні і курорт Trump National Doral Miami, якими володіє Трамп, принесли йому загалом $150 млн збитку з 2010 до 2018 роки.

NYT додає, що в перші два роки президентства Трамп отримав дохід $73 млн з-за кордону. Велика частина цієї суми доходи від полів для гольфу в Шотландії та Ірландії, але деякі суми з цих $73 млн – це прибуток від угод "у країнах з авторитарними лідерами або складною геополітикою", зазначає видання.

Журналісти пишуть, що $3 млн Трамп отримав на Філіппінах, а ще $1млн у Туреччині. Компанії Трампа, що працюють за кордоном, там же і сплачують податки. Так в 2017 році компанії Трампа заплатили на Філіппінах $156,8 тис. У вигляді податків, в Панамі $15,6 тис., а в Індії $145 тис.

Декларації, які Трамп подає як президент, показують "спотворену картину його фінансового стану, оскільки вони просто повідомляють про виручку, а не про прибуток", пише газета. 2018 року Трамп вказав у декларації, що заробив $434,9 млн, у податковому ж звіті йдеться про збиток розміром $47,4 млн.

Водночас сам Трамп під час пресконференції назвав інформацію фейком і пообіцяв оприлюднити свої податкові декларації.

NYT нагадує, що зробити це Трамп обіцяє з 2014 року.

  • 24 вересня племінниця Трампа подала на нього до суду звинуватила в шахрайстві. Мері Трамп стверджує, що Дональд Трамп, його сестра Меріенн Трамп-Баррі і брат Роберт Трамп обдурили її і позбавили спадщини. Білий дім відкидає відомості, що містяться в книзі, а сім'я Трампа намагалася заблокувати видання мемуарів через суд, але безуспішно.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини