RU

NVIDIA анонсувала свій перший ARM-процесор Grace для суперкомп'ютерів

13.04.2021, 21:11
NVIDIA анонсувала свій перший ARM-процесор Grace для суперкомп'ютерів - Фото
фото: NVIDIA Grace

Компанія NVIDIA анонсувала перший власний процесор CPU NVIDIA Grace для центрів обробки даних, побудований на базі ARM-архітектури і який є вдесятеро потужнішим за сучасні сервери для роботи зі ШІ та високопродуктивними робочими навантаженнями, повідомляє TechPowerUp.

Grace – це вузькоспеціалізований процесор, призначений для таких завдань, як навчання моделей NLP (обробка природної мови) нового покоління з кількістю параметрів, що перевищують 1 трлн, а також у сфері нішевих обчислень.

Про плани розробки суперкомп'ютерів на базі чипів Grace для підтримки національних наукових досліджень вже повідомили Швейцарський національний суперкомп'ютерний центр (CSCS) і Лос-Аламоська національна лабораторія в США. Серверні системи для них виготовить Hewlett Packard Enterprise.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

На створення Grace у NVIDIA пішло понад 10 000 людино-років інженерних розробок. В основі чипа лежить технологія міжз'єднань NVIDIA NVLink 4 покоління, що забезпечує швидкість з'єднання між Grace і графічними процесорами NVIDIA на рівні 900 ГБ/с.

Grace також буде використовувати підсистему пам'яті LPDDR5x, яка вдесятеро енергоефективніша в порівнянні з пам'яттю DDR4. Процесор буде підтримуватися комплектом розробки програмного забезпечення NVIDIA HPC і повним комплектом бібліотек CUDA і CUDA-X, що прискорить обчислення для більш ніж 2000 сумісних застосунків. Постачання пристроїв замовникам заплановано на 2023 рік.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини