RU

Інвестори оцінили економічну політику України: більше мінусів

15.03.2012, 11:01
Інвестори оцінили економічну політику України: більше мінусів - Фото
55b585893a063da95a1666ec7ffcdf94.jpg
Президент Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Томаш Фіала назвав корупцію й зарегульованість основними проблемами, з якими стикаються інвестори в Україну. Про це йшлося  сьогодні в ході дебатів, організованих ЄБА.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Фіала відзначив, що за два роки президентства Віктора Януковича в економічній політиці країни були і плюси, і мінуси. "Плюси були в 2010 році, коли уряд під великим зовнішнім тиском зробив деякі кроки зі стабілізації фіскальної ситуації, почалв проводити деякі реформи", - констатував він.

Фіала підкреслив, що інвестори сприйняли це досить позитивно. "Потім, на жаль, ми побачили гальмування цього процесу. Почалося з Податкового кодексу, який був прийнятий досить невдало. Потім була реформа будівельної галузі. Закон був прийнятий, але ніякого результату це не дало", - розповів він.

Також Фіала підкреслив, що бізнес не побачив прогресу в заявленому процесі дерегуляції. "Дерегуляція була ініційована на початку 2011 року. Але якщо деякі дозвільні документи й скасовуються, то з'являються нові", - зазначив він.

Ще одним негативним явищем Фіала назвав зростання корупції. "Що стосується корупції, є одна цікава статистика Міжнародної фінансової корпорації, вона опитує дві тисячі компаній в Україні, приватних підприємців. Згідно з результатами, в 2008 компанії платили 6% від виручки у формі хабарів, в 2011 році це вже досягло 10%. Це негативне явище", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини