RU

Інвестори не в захваті від повернення Азарова, - Financial Times

14.12.2012, 14:55
Інвестори не в захваті від повернення Азарова, - Financial Times - Фото
Микола Азаров
Повернення Миколи Азарова в крісло голови уряду може змусити МВФ зупинити переговори про надання Україні нового траншу. Про це пише видання Financial Times.

"Твердження Азарова на пост прем'єра супроводжувалося криками "Ганьба, ганьба!" В приміщенні парламенту, який охопили бійки. Це і справді була ганьба, але ще більшою ганьбою буде, якщо Україні не вдасться впоратися з наступаючими проблемами, включаючи переговори про кредитний пакет з дуже обережним Міжнародним валютним фондом. Зіткнення показали правлячій Партії регіонів Віктора Януковича, що їм тепер буде важче проштовхувати законопроекти через парламент", - цитує Financial Time видання Тиждень.

Відносно цієї ситуації експерт зі Східної Європи в лондонському Standard Bank Тімоті Еш заявив: "Я не впевнений, що Україна знайде компроміс з МВФ, їй потрібно піти на те, щоб зробити складні речі, які вона воліла б не робити. Якби я був Фондом , я б дуже сумнівався в підписанні угоди, коли є великі питання щодо бажання влади дотримуватися умов програми протягом тривалого часу. Будь-яка програма має високу ймовірність зійти з правильного шляху, і я думаю, що МВФ захоче гарантій, що політики і міністри будуть її дотримуватися . Тепер, особливо з огляду на те, що новий уряд, ймовірно, буде слабким і переважно зосередженим на президентських виборах 2015 року, я просто не бачу такої прихильності (до виконання умов МВФ) ".

Видання відзначає, що інвестори будуть не в захваті від повторного прем'єрства Азарова. "Він і його уряд пішли в цьому місяці у відставку, ймовірно, для того, щоб зайняти місця в парламенті. Азаров був рішуче проти ліквідації дорогих субсидій на рахунки газу для домогосподарств, що є ключовою умовою для надання кредиту МВФ, і панувала надія, що його відставка відкриє шлях для наступника, який був би більш дружнім до МВФ. Однак представляється, що відставка Азарова була спробою забезпечити йому другий термін і свіжий мандат, як це і сталося. Але якщо вкидання Азарова назад в гру на тлі бійок депутатів мало на меті зміцнити позиції Януковича на посаді Президента, то не зрозуміло, яку перевагу це дасть, особливо, якщо МВФ відступить від ідеї надати рятівний пакет", - підкреслюється в матеріалі Financial Times.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини