RU

Інвестиційна привабливість України рекордно впала

04.10.2012, 15:54
Інвестиційна привабливість України рекордно впала - Фото
2bcad5cc1153143f1400b3f86141afd1.jpg
У третьому кварталі 2012 року інвестори оцінили бізнес-клімат України та умови ведення бізнесу на 2.14 балів (з 5 можливих), що є найнижчим показником за всю історію дослідження - з 2008 року. Такі результати дослідження Європейської Бізнес Асоціації.

Як повідомили в прес-службі ЕВА, довіра бізнесу до економіки України знизилася навіть порівняно з попереднім кварталом цього року - на 0.5 балів. Основні проблеми, які вплинули на негативні оцінки респондентів, залишилися незмінними - фіскальний тиск, корупція, нестабільна політична ситуація напередодні виборів. У той же час, помітним стало поліпшення у митній сфері, полегшення митних процедур, і, відповідно, умов зовнішньої торгівлі. На жаль, на тлі загальної нестабільності, характерної для України перед виборами, поки це єдине позитивне зрушення. 70% опитаних зазначили, що ніяких змін на краще не відбулося.

"Проблему слід шукати в передвиборній нестабільності, дисонансі стратегій і обіцянках політичних сил - все це вкрай негативно впливає на настрої інвесторів", - зазначила виконавчий директор Асоціації Анна Дерев'янко. - У той же час, більшість респондентів відзначили поліпшення митних процедур і роботи митників, а це демонструє те, що реформи можливі і реальні ".

За словами, президента ЕВА, генерального директора Dragon Capital Томаша Фіали, зниження показників Індексу в третьому кварталі цього року відображає уповільнення темпів зростання в промисловому, аграрному та будівельному секторах. "Позитивну динаміку показує поки тільки ринок внутрішніх споживчих товарів". Згідно попередніх цифр і даних, ВВП України знизився на 1,5-2,0% в третьому кварталі, і компанії, очевидно, це відчувають. З одного боку, основним чинником такої динаміки є зростання зовнішнього попиту, а з іншого - негативну роль відіграє підвищення податкового тиску і жорстка грошово-кредитна політика в країні. Ми сподіваємося, що після виборів уряд сконцентрує свої зусилля на економічній політиці, орієнтованій і спрямованій на зростання ", - зазначив він.

Крім того, на думку ЕВА, серед найпроблемніших питань все ще залишаються необгрунтований податковий тиск, поширення корупції та бюрократії, нерівні умови ведення бізнесу і конфлікти інтересів, а також недосконала судова система.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини