RU

Інвестиційна привабливість України рекордно впала

21.12.2011, 09:51
Інвестиційна привабливість України рекордно впала - Фото
Фото: ЕРА
У четвертому кварталі 2011 року рівень довіри інвесторів до ринку України знизився до рекордно низького рівня - 2,19, що є більш ніж істотним падінням в порівнянні навіть з третім кварталом цього року, коли показник вже продемонстрував негативну динаміку і склав 2,56. Про це йдеться у звіті Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

Експерти ЄБА зазначають, що вкрай негативне сприйняття економіки та інвестиційного поля України інвесторами викликано нестабільністю зовнішньої політики, несприятливим прогнозом розвитку економіки на 2012 рік, посиленням тиску на бізнес з боку органів влади, деструктивним впливом корупції і незбалансованою системою оподаткування.

Так, 20 грудня були оприлюднені результати 14-ої хвилі щоквартального опитування перших осіб компаній-членів ЄБА. В опитуванні взяли участь 162 представника топ-менеджменту членських компаній асоціації.

Динаміка рівня привабливості України в очах інвесторів за три роки вимірювання індексу зафіксована на найнижчому рівні в четвертому кварталі 2011 року.

Показник Індексу інвестиційної привабливості базується на шкалі від одного до п'яти балів, основою його є наступні три компоненти: оцінка поточного інвестклімату (1,8) отримала в четвертому кварталі 2011 року найнижчі показники і продемонструвала найбільше падіння в порівнянні з попереднім кварталом; складова "зміна клімату за попередні три місяці" була оцінена на рівні 2,2; прогнози щодо інвестиційного клімату досягли середнього значення 1,8.

Як відзначають експерти ЄБА, загальне невдоволення інвесторів викликано низкою негативних тенденцій, які панують в економіці України. Серед основних скарг респондентів були відзначені такі: постійний і зростаючий тиск з боку владних структур (24%), недоліки податкової системи, які не виправив, а посилив новий Податковий кодекс (11%), непрозорість і надмірна ступінь втручання держави в регулювання бізнес активності (11 %), вплив корупції (10%), загальна нестабільність політичного курсу та розвитку економіки (10%).

"Індекс інвестиційної привабливості, який асоціація вимірює вже три роки, ще не показував настільки тривожних результатів, як у четвертому кварталі цього року. Настрої інвесторів є вкрай песимістичними, і влада повинна це визнати. Низький рівень привабливості України для інвесторів красномовно свідчить про те, що необхідні якнайшвидші дії для підтримки економіки Україні в ці важкі часи, - зазначила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко. - Тривожний сигнал, який дає нам показник індексу, невизначеність геополітичного курсу України, непередбачувані прогнози розвитку економіки на 2012 рік - все це вказує на необхідність консолідації зусиль влади і бізнесу".

Як зазначив керівник відділу торгівлі та економіки представництва ЄС в Україні Ульріке Хауер, негативний показник інвестиційної привабливості України, який продовжує погіршуватися, є одним з факторів, що викликають стурбованість ЄС. Останнім часом, незважаючи на постійні запевнення влади країни щодо впровадження курсу реформ, інвестори не бачать ніяких поліпшень або позитивних тенденцій в бізнес-кліматі країни", - наголосив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини