RU

Іноземний бізнес не поспішає інвестувати в Україну

10.03.2011, 12:00
Іноземний бізнес не поспішає інвестувати в Україну - Фото
ce54618b2e468e4f949f2a9a5a856431.jpg

Іноземний бізнес не поспішає інвестувати в Україну

Індекс інвестиційної привабливості України у першому кварталі 2011 року зріс до показника 3,40 порівняно з 3,28 у четвертому кварталі минулого року. Водночас інвестори стурбовані рівнем корупції в Україні і проблемами судової системи. Про це йшлося сьогодні на прес-конференції "Індекс інвестиційної привабливості України, 11 хвиля".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев’янко зазначила, що збільшення Індексу сталося за рахунок збільшення оцінки поточного інвестиційного клімату і оцінки прибутковості для нових учасників ринку в найближчі три місяці. Також, за її словами, позитивні очікування інвесторів пов'язані з можливістю діалогу з урядовими структурами, співпрацею з МВФ і початком реалізації реформ.

Незважаючи на це, наголосила Г.Дерев’янко, уряду ще багато що треба зробити для поновлення довіри інвесторів. Зокрема провести ряд реформ, спрямованих на відновлення верховенства права в Україні і на боротьбу з корупцією. "Якщо будуть ці два компоненти, якщо судова система буде працювати як годинник у нормальному, прозорому вимірюванні, а також корупція буде переможена, тоді це стане позитивним сигналом для інвесторів, і багато інвесторів прийдуть у нашу країну", - сказала вона.

У свою чергу, президент правління Європейської Бізнес Асоціації, глава компанії "Драгон Кепітал" Томаш Фіала наголосив, що інвестори поки ніякого поліпшення не відчувають. "Навпаки, ми відчуваємо погіршення у сферах корупції і можливості відстоювати свої права у судах. Ми хотіли б звернути на це увагу уряду. Через це бізнес не бачить можливості збільшувати свої інвестиції в Україні", - сказав він.

Також, за його словами, неприємне явище - це продовження використання квот на експорт продукції і спроба контролювати ціни на ряд продуктів харчування. "Це не призводить ні до чого хорошого, і ціни все одно зростають", - зазначив Т.Фіала.

Також Т.Фіала наголосив, що бізнес не бачить поліпшень з поверненням ПДВ та імплементацією податкової реформи.

Також на прес-конференції зазначалося, що оцінка Податкового кодексу інвесторами є суперечливою. Зокрема 37% опитаних експертів зазначають про негативні наслідки його прийняття, а про позитивні - 13%. На посилення корупції звернули увагу 23% експертів. Крім того, вони звернули увагу на такі проблеми, як труднощі у взаємодії з митницею і рейдерством. Експертів опитала Європейська Бізнес Асоціація за підтримки дослідницької компанії "In Mind".

Нагадаємо, за даними Держкомстату, в 2010 році в економіку України іноземними інвесторами вкладено $5986,0 млн. прямих інвестицій. З країн ЄС надійшло $4605,8 млн. (76,9% загального обсягу), з країн СНД - $849,2 млн. (14,2%), з інших країн світу - $531,0 млн. (8,9%).

Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини