RU

Іноземні інвестори залишають Україну

02.02.2009, 09:24

В Україні почався відтік інвесторів. Причиною є не тільки економічна криза, але й надто високий рівень корумпованості українських чиновників.

Як повідомляє "Deutsche Welle", з початку фінансової кризи тільки ізраїльські компанії втратили на українському ринку близько півмільярда доларів. Це змусило багатьох із них відмовитися від діяльності в Україні. Зокрема, про таке рішення оголосив Ханан Мор, власник однойменної групи інвестиційних компаній, назвавши основною причиною свого відходу тотальну корупцію української системи влади. "Криза не вдарила по нашій діяльності в Україні так, як це зробила тамтешній корупція. Тому ми припиняємо всі ділові ініціативи в цій країні", - сказав Х.Мор і закликав всіх західних інвесторів наслідувати його приклад.

Незалежні економічні оглядачі зазначають, що доки зростання української економіки приносило високі дивіденди, зарубіжні інвестори закривали очі на корумпованість місцевих чиновників різних рівнів. Сьогодні ж в умовах кризи капіталовкладники шукають максимальної прозорості інвестиційних схем, сумніваючись у тому, що українська влада зможе це забезпечити.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів обіцяє зробити своїм пріоритетним завданням формування і реалізацію державної антикорупційної політики. Пакет заходів, запропонованих для боротьби з корупцією в Україні, уряд зафіксував у своєму проекті програми "Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи і поступальний розвиток". Зокрема, Кабінет Міністрів пропонує якнайшвидше прийняти пакет "антикорупційних" законопроектів, покликаних визначити склад корупційних правопорушень, встановити відповідальність за корупцію і задокументувати основні вимоги до поведінки чиновників, які уповноважені на виконання функцій держави і органів місцевого самоврядування.

Про плачевне становище в Україні читайте у статті "Добро" на корупцію">>>

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>
Інвестиційний клімат України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини