RU

Новий Трудовий кодекс не виведе зарплати з тіні, - профспілки

21.05.2012, 16:48
Новий Трудовий кодекс не виведе зарплати з тіні, - профспілки - Фото
e9140bb080ad5880b962941378db58fa.jpg
Новий Трудовий кодекс України не спрямований на ліквідацію тіньової виплати заробітної плати, не вирішує питання і підвищення її розміру. Про це в ході Інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net сказав голова Громадської Палати України, генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України Петро Петриченко.

Петриченко відзначив, що Трудовий кодекс фактично усуває участь працівників в управлінні виробництвом. "Якщо в існуючому трудовому законодавстві трудящі мали право на це, а роботодавець зобов'язаний створити умови для участі працівників в управлінні виробництвом, то в новому кодексі такі положення взагалі усунуті", - підкреслив він.

За словами Петриченка, працівники практично позбавлені будь-яких важелів впливу на виробництво. "І, незважаючи на те, що в статті 3 МКУ задекларований такий принцип регулювання трудових відносин, як принцип забезпечення прав працівників на участь в управлінні, це право так і не реалізовано у подальшій текстівці Трудового кодексу. Таким чином, очікувати підвищення зарплат не доводиться, більш того, на наш погляд, це призведе до зниження зарплат і виплату мінімальних заробітних плат взагалі ", - підкреслив громадський діяч.

Нагадаємо, авторами законопроекту є регіонали Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий. У першому читанні законопроект був проголосований в 2008 році, в грудні 2009-го підготовлений до другого читання. З тих пір його розгляд Верховною Радою постійно відкладається через потужної критики, що звучить як з боку профспілок, так і громадських організацій, експертів та юристів. Основні претензії - лобіювання інтересів роботодавця.

У Партії регіонів вважають, що нинішня редакція кодексу збалансована, але в наступному парламенті може статися перекіс на користь роботодавців.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини