RU

Новий поворот. Суд зобов'язав ІСД виплатити новому кредитору $350 млн

03.03.2020, 11:27
Новий поворот. Суд зобов'язав ІСД виплатити новому кредитору $350 млн - Фото
Суд Лондона (Фото: depositphotos.com)

Суд визнав борг корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД) за кредитами західних банків на суму понад $350 млн. Про це повідомляє Finbalance.

Зазначається, що 24 лютого Київський апеляційний суд задовольнив заяву компанії Indumet SA, визнав і дав дозвіл на виконання рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду від 25 березня 2019 року про стягнення:

- $255 млн основної заборгованості за кредитним договором із позичальником Landmont Ltd, і поручителями ПАТ "Алчевський металургійний комбінат", ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат", ПАТ "Алчевський коксохімічний завод" та корпорації "Індустріальний союз Донбасу";

- $103,3 млн відсотків, нарахованих за період до дати арбітражного рішення;

- $96,3 млн відсотків з Дніпровського меткомбінату за принципом, що будь-який платіж, здійснений будь-ким із боржників, звільняє Дніпровський меткомбінат від відповідальності в обсязі такого платежу і навпаки;

- відсотки, поки не буде здійснений платіж у повному обсязі, за річною ставкою у розмірі ЛІБОР у доларах США за три місяці, +2% щорічно.

Згідно з судовими матеріалами, первинними кредиторами були Каліон і Кредит Свісс, які володіли правами вимоги щодо основної суми кредиту в розмірі $150 млн. Вони передали свої частки кредиту загальним розміром $225 млн 13 структурам (Deutsche Bank, Societe Generale, Raiffeisen, OTP, Barclays, Morgan Stanley, Citibank тощо). Внаслідок подальших транзакцій заявник (Indumet SA) отримав право вимоги щодо основної суми позики в розмірі $255 млн.

Відзначається, що ДМК заперечував проти надання Київським апеляційним судом дозволу на виконання рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду. Меткомбінат посилався на те, що Східний апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Indumet SA і залишив без змін рішення Господарського суду Дніпропетровської області, яким було відхилено вимоги Indumet SA на загальну суму 23,64 млрд грн (включаючи вимоги, що виникли на підставі рішення міжнародного арбітражного суду).

Суд визнав заперечення ДМК безпідставними і підкреслив, що арбітражне рішення визнається обов'язковим і виконується з дотриманням спеціальної процедури, порушень якої не виявлено.

  • У травні 2019 року засновники ІСД Сергій Тарута, Віталій Гайдук і Олег Мкртчан оскаржували в Лондоні поділ грошей від продажу корпорації росіянам 9 років тому. Подробиці судового розгляду можна прочитати тут.
  • У травні 2019 року Госпсуд Дніпропетровської області порушив справу про банкрутство Дніпровського меткомбінату. 14 листопада суд визнав вимоги кредиторів на 87 млрд грн. Зокрема компанія Оптимал Трейд вимагає 20,9 млрд грн, Метінвест Холдинг - 20,7 млрд грн, Таффі Плюс - 18,9 млрд грн, Зета Інвест - 11,2 млрд грн, Дніпровський коксохімічний завод - 8,5 млрд грн, Indumet Limited - 2,76 млрд грн, корпорація ІСД - 1,3 млрд.
  • 5 лютого суд також відхилив вимоги Indumet на 16,3 млрд грн.
Корпорація ІСД заснована в 1995 році. До неї входили Алчевський МК, Алчевський коксохім (обидва Луганська обл.) і Дніпровський МК (Дніпропетровська обл.), Металургійні заводи ISD-Huta Czestochowa (Польща) і ISD-Dunafer (Угорщина).

Читайте російською: Новый поворот. Суд обязал ИСД выплатить новому кредитору $350 млн

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини