RU

Єдині правила для всіх. Верховна Рада прийняла закон про авіаційні збори

13.07.2020, 17:45
Єдині правила для всіх. Верховна Рада прийняла закон про авіаційні збори - Фото
Фото: Mauritz Antin/ЕРА

Верховна Рада внесла зміни до Повітряного кодексу для удосконалення механізму стягнення державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, що відправляється або прибуває до аеропорту України. За законопроект №2424 з техніко-юридичними правками проголосували 256 народних обранців.

Закон передбачає введення ставки податку за кожного пасажира, який вилітає з аеропортів України. За кожного пасажира внутрішніх рейсів, авіакомпанія буде платити $0,5, міжнародних - $2.

Також встановлено ставку податкового збору за транспортування кожної тонни вантажу. На внутрішніх рейсах - $2,5 за тонну, міжнародних - $10.

Читайте також: Крах старої моделі і зростання цін: якою буде авіація після COVID-19

Податок не стягується з вищих посадових осіб та офіційних делегацій, дітей до двох років, транзитних пасажирів і пасажирів із сервісними квитками, а також при перевезенні менше десяти пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Також звільнено від податку вантажі гуманітарної допомоги, що доставляються згідно з актами Кабінету міністрів і вантажі, призначені для доставки в райони стихійного лиха.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, законопроект покликаний усунути прогалини в чинному законодавстві, "які провокували численні судові суперечки на користь окремих авіаперевізників".

"Закон чітко визначає особливості сплати державного мита як за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, так і за кожну тонну вантажу, що відправляється або прибуває в аеропорт України. Це обов'язковий збір для всіх пасажирів внутрішніх і міжнародних рейсів. Але такі зміни жодним чином не означають, що ми вводимо нові авіаційні збори або збільшуємо їх розмір. Прийнятим законом встановлюються єдині правила гри для всіх авіаперевізників. Вдячний депутатам за прийняте рішення", - прокоментував прийняття нового закону Криклій.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини