RU

Новий гігант: акціонери Fiat Chrysler і Peugeot схвалили злиття

05.01.2021, 17:26
Новий гігант: акціонери Fiat Chrysler і Peugeot схвалили злиття - Фото
Фото: ЕРА

Акціонери італо-американської Fiat Chrysler Automobiles NV (FCA) і французької PSA Group (бренди Peugeot і Citroen) схвалили злиття, в результаті якого утвориться четвертий найбільший у світі автовиробник після Volkswagen, Renault-Nissan і Toyota Motor, повідомляє Associated Press.

Результатом злиття двох автовиробників стане утворення нового концерну Stellantis.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За попередніми даними, операцію зі злиття буде завершено в другій половині січня, після чого нову компанію зареєструють на Нью-Йоркській та Італійській фондових біржах, а також у Euronext. У раді директорів буде 11 членів: по п'ять представників із боку FCA і PSA, а також один керівник. Об'єднану компанію очолить головний виконавчий директор PSA Карлос Таварес.

Назву Stellantis утворено від латинського слова stello, що означає "освітлений зірками". До складу нового альянсу увійдуть 14 автомобільних брендів із Франції, Італії, США, Німеччини і Великобританії. Йдеться про марки Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall, DS, Fiat, Abarth, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Ram і SRT.

Як повідомлялося раніше, на автомобілях цих компаній продовжать використовувати колишні фірмові логотипи.

Згідно з попереднім прогнозом, новий альянс у перший рік свого існування має реалізувати близько 8,7 млн ​​автомобілів у всьому світі і поступиться за обсягом продажу лише Volkswagen, Toyota і Renault-Nissan-Mitsubishi. Чиста виручка Stellantis, як очікується, складе близько 5 млрд доларів на рік.

  • У травні 2019 року Fiat Chrysler  вели переговори про можливе злиття c Renault. Тоді одним із вірогідних результатів передбачалося приєднання Fiat Chrysler до альянсу Renault, Nissan Motor і Mitsubishi Motors, що зробило б його світовим лідером з виробництва автомобілів. Однак угода зірвалася.
  • У грудні 2019 року автовиробники Fiat Chrysler (Італія) і французька група PSA підписали угоду про злиття компаній.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини