RU

Новина дня: закон підстьобнув суперечки про приватизацію ГТС

13.04.2012, 17:24
Новина дня: закон підстьобнув суперечки про приватизацію ГТС - Фото
Фото: ЛігаБізнесІнформ
Сьогодні Верховна Рада Україна 242 картками прийняла у другому читанні і в цілому скандальний закон, що передбачає реформування нафтогазового комплексу країни. Незважаючи на те, що автором законопроекту "Про трубопровідний транспорт" (щодо реформування нафтогазового комплексу) № 9429-1 виступив представник опозиції, народний депутат від НУНС Юрій Кармазін, представники БЮТ побачили в ньому загрозу енергетичній безпеці України.

Як відомо, офіційна мета реформування нафтогазового сектора - приєднання України до Енергетичного співтовариства та адаптація вітчизняних законів у сфері енергетики до законодавства Європейського Союзу. Зокрема, голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, коментуючи законопроект, зазначив, що українська влада виконала зобов'язання перед Радою Європи, які взяла на себе, підписавши Енергетичну хартію.

Законом передбачено, що реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) держпідприємств та дочірніх підприємств НАК Нафтогаз України здійснюється за рішенням Кабміну на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до приєднанням до європейського Енергетичного співтовариства.

Приватизація держпідприємств і дочірніх підприємств Нафтогазу України, а також підприємств, створених внаслідок їх реорганізації, забороняється. Відчуження основних фондів, акцій та часток у статутному капіталі держпідприємств, які здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання газу в підземних сховищах, їх передача на баланс у концесію, оренду, лізинг забороняється, крім випадків, коли результатом таких дій є передача основних фондів, акцій і часток у статутному капіталі таких підприємств виключно держпідприємству або акціонерному товариству, 100% акцій якого перебуває в держвласності України.

У першому читанні законопроект був прийнятий під протести опозиції і блокування парламентської трибуни 20 березня цього року. В цей раз прийняття також не обійшлося без протестів опозиції. У сесійній залі бютівці розгорнули величезний плакат із зображенням Юлії Тимошенко й накрили ним парламентську трибуну. Але це не допомогло.

Після прийняття закону, народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв заявив, що прийняті зміни в закон про трубопровідний транспорт тепер дозволяють приватизацію української газотранспортної системи. "Закон про трубопровідний транспорт чітко визначає процедуру приватизації шляхом розмиття пакетів державних акцій", - підкреслив Соболєв сьогодні на брифінгу.

Він зазначив, що в статті 4 закону раніше була зафіксована заборона на приватизацію, реорганізацію, здачу в оренду, концесію майна Нафтогазу України. "Новим законом ця стаття знищена. Натомість з'явилася стаття, за якою прямо вказується шлях, як буде проходити приватизація. Це передача цілого ряду активів Нафтогазу України компаніям, до речі, відповідно до поправкою народного депутата Воропаєва ... Тепер це питання може бути врегульовано за допомогою так званих акціонерних товариств, які створюються за участю приватного капіталу і через які тепер буде проходити ця приватизація ", - сказав Соболєв.

За словами голови Верховної Ради Володимира Литвина всі розмови про приватизацію української ГТС нічим не обгрунтовані. "Газова труба повинна працювати й давати економічний результат. Необхідно бути прагматиками, оцінити вигоду від її використання", - заявив Литвин напередодні голосування.

При цьому він підкреслив, що для цього необхідно "нарешті реалізувати наміри про створення газотранспортного консорціуму", оскільки в цьому зацікавлені всі сторони. "Україна зацікавлена ​​в тому, щоб система працювала? Зацікавлена. Росія зацікавлена ​​в тому, щоб її газ поставлявся до Європи? Зацікавлена. Європа зацікавлена ​​в тому, щоб над нею періодично не нависала загроза замерзання? Ще й як зацікавлена", - сказав спікер.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини