RU

Новина дня: Ярославський і Кернес воюють за стадіон "Металіст"

21.12.2012, 16:34
Новина дня: Ярославський і Кернес воюють за стадіон
Ярославський, який вклав у стадіон $30 млн., називає претензії харківської влади грабунком серед білого дня (фото - metalist.ua)
У Харкові розгорається конфлікт між відомим бізнесменом, президентом футбольного клубу "Металіст" Олександром Ярославським і двома місцевими топ-чиновниками - мером обласного центру  Геннадієм Кернесом та головою Харківської облдержадміністрації Михайлом Добкіним. Точкою напруженості між самими впливовими персонами регіону став харківський стадіон "Металіст".

Офіційно стадіон, який брав влітку матчі Євро-2012, знаходиться на балансі комунального підприємства Обласний спортивний комплекс "Металіст", в той час як підтрибунних приміщеннях Північної трибуни стадіону і ще кількома об'єктами на його території володіють компанії ПрАТ ФК Металіст і ТОВ Металіст-холдинг мільярдера Ярославського .

У 2007 році міськрада передала Харківській обласній раді повноваження щодо управління майном стадіону. Тоді ж об'єкт почали реконструювати до Чемпіонату Європи з футболу спільно з приватним інвестором - Ярославським. Витрати державного, обласного та міського бюджетів на ці роботи склали 523 млн.грн. Тепер депутати міськради вимагають повернути стадіон у власність міста.

Ярославський розцінив дії міськради як спробу позбавити його вкладених інвестицій. "Я вклав у реконструкцію стадіону "Металіст" $30 млн. Ще $50 млн. профінансував уряд з держбюджету. Обласна та міська ради разом узяті направили на роботи з реконструкції менше грошей, ніж я. І те, що зараз відбувається, для мене як інвестора виглядає, як мінімум, дивно", - сказав Ярославський в інтерв'ю Forbes.ua.

За словами бізнесмена, крім вкладених в реконструкцію коштів, він також оплачує витрати по утриманню стадіону в сумі 20 млн.грн. в рік, в той час як місцева влада не виділяє на це ні копійки.

Губернатор Добкін, коментуючи ситуацію, що склалася, заявив, що Харківська ОДА може виставити стадіон "Металіст" на продаж. "Я не виключаю, що обласна рада може запропонувати викупити цей стадіон, якщо хтось хоче єдиновладно управляти як приватна особа - будь ласка, є його вартість. Ми порахуємо абсолютно відкрито, публічно, виставимо його на торги, нехай його придбають. Це об'єкт, це не те ж саме, що футбольний клуб "Металіст", - підіграв голова облдержадміністрації своєму другові - меру Харкова. Буквально напередодні, 20 грудня, Кернес заявив, що, мовляв, всі раді результатам, які показує команда "Металіст", але стадіон клубу не належить. "Ми вважаємо, що цей спортивний комплекс повинен працювати в інтересах територіальної громади міста і всіх вболівальників, а не приватної особи, оскільки в реконструкцію стадіону вкладені значні бюджетні кошти", - сказав Кернес.

Ярославському така постановка питання категорично не подобається. Бізнесмен зазначив, що при нинішньому інвестиційному кліматі в Харкові він не збирається викупляти стадіон і взагалі може припинити інвестувати проекти в цьому місті.

Не виключено, що нинішня ситуація стала продовженням давнього конфлікту між Ярославським і Кернесом. Правда, сам бізнесмен це не підтверджує. "Є особисті конфлікти, а є закони демократичного суспільства. Держава гарантує захист інвестора. А нинішня ситуація - це грабіж серед білого дня", - сказав мільярдер, не бажаючи заглиблюватися в історію відносин з Кернесом.

Досьє на Олександра Ярославського

Досьє на Геннадія Кернеса


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини