RU

Новина дня: Влада проштовхнула в Раді створення Земельного банку

21.06.2012, 15:19
Новина дня: Влада проштовхнула в Раді створення Земельного банку - Фото
afa13c1aea4c8bf01e9f863613913ed4.jpg
Верховна Рада України прийняла закон про розмежування земель державної та комунальної власності з поправкою, фактично відкриває шлях до продажу земель сільгосппризначення. За закон про внесення змін до деяких законодавчих актів № 10043 проголосувало 238 карток народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перед голосуванням спікер Володимир Литвин зазначив, що уряд просить депутатів повернутися до поправки № 76, яка передбачає передачу земель земельному банку. За проголосувало 239 карток народних депутатів. "Це не бандитизм, це робота", - сказав Литвин, реагуючи на обурені репліки народних депутатів із зали.

За те, щоб врахувати дану поправку в тексті закону, проголосувала 241 картка народних депутатів.

Нагадаємо, раніше сьогодні при обговоренні даної поправки її підтримало лише 219 карток при 226 необхідних. Заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Валерій Бевзенко зазначив, що комітет не врахував поправку, оскільки вона суперечить Конституції і статті 116 регламенту Верховної Ради.

Раніше сьогодні депутат від БЮТ Сергій Соболєв заявив журналістам, що більшість планує прийняти законопроект, який фактично зніме заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення з нового року. За його словами, основний текст документа ризиків не містить, але поправка № 76 до нього передбачає створення земельного банку, через який буде здійснюватися продаж земель сільгосппризначення. "Ми потрапляємо в ситуацію, в якій фактично узаконюється один з ключових актів купівлі-продажу земель сільгосппризначення", - сказав він.

При цьому Соболєв нагадав, що, крім самого мораторію на продаж землі сільгосппризначення, в Україні діяло ще три запобіжники - ринок землі сільгосппризначення не може функціонувати, поки немає земельного банку, немає права передачі земель, а також немає земельного кадастру. "Залишився останній запобіжник - земельний банк. Всі інші зняті. У тому випадку, якщо, не дай бог, не продовжується мораторій, автоматично всі статті, в тому числі і ця стаття закону, будуть діяти. Це означає повністю відкриті шлюзи для продажу землі сільгосппризначення . Зараз це буде вирішуватись в залі, буквально протягом півгодини", - зазначив він.

Раніше сьогодні голова прес-служба Держземагентства Сергій Тимченко заявив, що Державний земельний банк повинен стати універсальним фінансовим закладом, співпрацювати з комерційними банками з рефінансування, надання та отримання гарантій, а також брати на себе частину ризиків, пов'язаних з кредитуванням аграріїв.

Як повідомляє прес-служба Держземагентства, без земельного банку і його фінансових ресурсів неможливо провести консолідацію земель, а також виконати багато інших державих завдань, - наприклад, вирішувати земельні питання при будівництві об'єктів загальнодержавного значення (дороги, трубопроводи, електромережі і т.д.) . Ще одним важливим завданням банку стане "забезпечення продовольчої безпеки країни за рахунок збереження в державній власності великих земельних масивів землі".

Кабінет Міністрів України і Національний банк Україна, за словами Тимченка, прийшли до висновку, що такий банк повинен бути створений окремо, а не на базі іншого банку.

Державний земельний банк буде надавати пільгове кредитування сільськогосподарських товаровиробників під заставу землі під 8-9% річних.

"Зараз в Україні тимчасово встановлений мораторій (заборона на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення шляхом їх продажу), який обмежує конституційні права громадян. Таким чином, залишається законодавчо заблокованим оборот земель сільськогосподарського призначення, які становлять найбільший сегмент ринку земель. Зі зняттям мораторію .., ймовірно, буде надана можливість передавати в іпотеку землю і право оренди на землю. Саме під таку заставу за привабливими кредитними ставками - до 10% річних - і повинен надавати кредити державний банк ", - відзначили в прес-службі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини