RU

Новина дня: Україна продовжила діалог з МВФ, грошей поки що немає

26.01.2012, 17:51
Новина дня: Україна продовжила діалог з МВФ, грошей поки що немає - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні стали відомі деякі подробиці візиту української делегації до Вашингтона на переговори з Міжнародним валютним фондом. Як повідомив віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, конкретних результатів досягти не вдалося, але сторони домовилися продовжити консультації.

Про те, що українські парламентери збираються в МВФ "на вмовляння", стало відомо минулого тижня. Незабаром після призначення Валерія Хорошковського міністром фінансів, прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що новий глава Мінфіну 24 січня має відвідати Вашингтон. Пізніше з'явилася інформація, що делегацію очолив перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. Також, вже традиційно, на переговори з фондом полетів віце-прем'єр Тігіпко.

Керівництво України в найближчі дні проведе чергову зустріч з керівництвом МВФ, повідомив сьогодні на брифінгу Тігіпко.

"Завершилася поїздка делегації на чолі з першим віце-прем'єром Клюєвим. У складі був міністр фінансів Хорошковський і я. Ми провели переговори з головою місії. Відбулась зустріч з керівництвом МВФ. Якихось остаточних рішень немає, але тривають зустрічі керівництва країни, які, можливо, відбудуться найближчим часом", - сказав віце-прем'єр.

Тігіпко повідомив, що проблемним питанням у переговорах залишається підвищення тарифів на послуги ЖКГ для населення "Нам сьогодні залишилося по нашому меморандуму з фондом вирішити практично одне питання - підвищення тарифів. Я можу чітко сказати, що в тому форматі, який був закладений до цього, підвищення тарифів в Україні не буде", - сказав він.

Чиновник зазначив, що в української сторони є свої пропозиції, які й обговорювалися на останній зустрічі з представниками МВФ. За його словами, мова йде про те, яким чином компенсувати витрати бюджету в тому випадку, якщо тарифи не будуть підвищені. "У нас багато пропозицій з приводу того, за рахунок чого це можна зробити", - зазначив він.

Тігіпко також зауважив, що підвищенню тарифів має передувати реформа. Суть її полягає в тому, що спершу необхідно визначитися з можливістю виділення кредитів для населення на такі потреби, як заміна й утеплення вікон і дверей, енергозбереження.

Віце-прем'єр додав, що коли аналогічна реформа проводилася в європейських країнах, там при підвищенні тарифів цифри в платіжках громадян залишалися колишніми за рахунок енергозбереження. "Ми домовилися, що продовжимо розмову тижнів через два-три. Зараз до неї готуються обидві сторони", - додав він.

Український уряд, схоже, вирішив серйозно зайнятися відновленням співпраці з фондом, навіть незважаючи на те, що прем'єр Азаров не прихильник "життя в борг". Глава уряду неодноразово заявляв, що Україна може обійтися без грошей МВФ. На останньому засіданні Кабміну прем'єр повторив свою позицію, але зазначив, що Україна все ж таки сподівається на відновлення співпраці. Логічним продовженням подій стала сьогоднішня зустріч Азарова і директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард в швейцарському Цюріху.

Як повідомляє прес-служба уряду, на цій зустрічі були розглянуті ключові питання здійснення економічних реформ і заходи, необхідні для забезпечення сталого економічного розвитку України. Сторони домовилися про продовження активного діалогу експертних команд Україною і МВФ найближчим часом.

Раніше офіційному Києву не вдалося досягти домовленості з фондом про відновлення кредитування в рамках відкритої влітку 2010 року програми stand-by на загальну суму понад $15 млрд. Візит місії МВФ до України відбувся наприкінці жовтня 2011-го. У переговорах мова йшла про виділення кредиту на суму близько $1,5 млрд.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини