RU

Новина дня: Україна пригрозила Росії газовою альтернативою

25.05.2012, 17:41
Новина дня: Україна пригрозила Росії газовою альтернативою - Фото
Фото: blackseagas.com
Україно-російські газові переговори як і раніше перебувають в глухому куті. Такий висновок можна зробити з сьогоднішньої заяви міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка. Міністр взяв участь у презентації спеціального дослідження компанії IHS CERA "Природний газ і енергетичне майбутнє України", яке було проведено на замовлення міністерства. Це, в свою чергу, свідчить про серйозність намірів Києва шукати альтернативи російським енергоносіям.

Голова Міненерго заявив, що Україна не має наміру здавати національні інтереси, тому переговори просуваються важко. "У нас був раунд переговорів, перед візитом нашого президента до Росії і після нього. Він стосувався практичних питань, по яких ми шукаємо вихід. Я скажу відразу, якщо б ці питання були легко вирішувані, вони були відразу вирішені. Всі натяки нашої опозиції на здачу національних інтересів ми відкидаємо, бо якщо б ми хотіли це зробити, то давно б зробили", - прокоментував переговори з російською стороною Бойко.

За словами міністра, переговори затягуються через те, що Україна займає принципову позицію. "Ми займаємо позицію, принципову для нашого президента - він поставив завдання, якщо ми щось будуємо з російськими партнерами, то робимо це на паритетних засадах, нам ніяких подачок не треба, нам потрібні партнерські відносини", - підкреслив він.

Голова Міненерго назвав пріоритети, які стоять сьогодні перед Україною. "Перший - збільшення власного видобутку газу. Скільки б ми не диверсифікували маршрути, ми все одно будемо платити за енергоносії іншим країнам, навіть якщо там газ буде дешевше (ніж у Росії, - ред.). Тому пріоритетний напрямок - збільшення власного видобутку", - підкреслив він.

Другий напрямок, за словами міністра, - енергоефективність і заміна газу вугіллям. "З початку цього року ми вже збільшили видобуток вугілля на 2 млн. тонн. Це дає нам підстави частково вже почати заміщення газу вугіллям", - зазначив він.

Третій пріоритет - диверсифікація маршрутів поставок енергоносіїв, сказав Бойко.

Міністр повідомив, що вже з серпня перша самопідйомна плавуча бурова установка "Петро Годованець" почне видобувати газ. "З 1 серпня ми отримаємо газ вже з цієї платформи на Чорноморському шельфі, в кінці року почне роботу друга платформа. Ми очікуємо понад 3 млрд. кубометрів додатково газу через два роки використання цих родовищ", - підкреслив Бойко.

Голова Міненерго також нагадав, що проведені аукціони з освоєння площ для видобутку сланцевого газу. "Це все - шляхи досягнення енергетичної незалежності. Ми розуміємо, що це буде непростий, але дуже важливий для нас шлях", - підкреслив міністр. Що стосується інвестицій у видобуток сланцевого газу, міністр сказав, що це мають бути виключно приватні гроші. "Обсяг інвестицій, думаю, буде оприлюднено після затвердження фінансових планів компаній - переможниць конкурсів", - припустив Бойко.

За даними замовленого Міненерго дослідження, видобуток нетрадиційного газу в Україні до 2030 року може досягти стабільного значення на рівні 25 млрд. кубометрів на рік. За словами Бойка, його відомство повністю довіряє результатам дослідження.

Нагадаємо, в травні НАК Нафтогаз України підписав рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу з німецькою RWE. Також Київ провів конкурс на розробку двох родовищ сланцевого газу на території України (переможцями якого стали Chevron і Shell), йде підготовка до видобутку газу на чорноморському шельфі. Також українською стороною було заявлено про зниження закупівель російського газу з 41 млрд. кубометрів до 27 млрд.

Досьє на Юрія Бойка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини