RU

Новина дня: Рада приступила до закону про ГТС, опозиція проти

20.03.2012, 17:52
Новина дня: Рада приступила до закону про ГТС, опозиція проти - Фото
Бютівці вважають, що законопроект їхнього колеги-опозиціонера не гарантує захисту української ГТС від приватизації (фото - ЕРА)
Сьогодні під протести опозиції й блокування трибуни Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні законопроект народного депутата Юрія Кармазіна (НУНС) щодо реформування нафтогазового комплексу. Попередньо Кабінет міністрів відмовився від свого проекту й погодився на альтернативний проект від опозиції. Проте депутати від БЮТ не повірили в благі наміри влади. За словами бютівця Сергія Соболєва, законопроект Кармазіна не гарантує цілісності української газотранспортної системи.

Голосування проходило при заблокованій опозицією парламентській трибуні. Автор законопроекту у виступі підкреслив, що його документом передбачена можливість виконання вимог Європейської енергетичної хартії. При цьому закладені механізми, що не дозволяють приватизувати українську ГТС.

Нардеп звернув увагу, що законопроект слід було б прийняти сьогодні відразу в цілому. "Ми не знаємо, які потім можуть внести в нього зміни", - пояснив він.

Тим не менш, перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк повідомив, що Кабінет міністрів зняв свій проект закону № 9429, і поставив на голосування законопроект Кармазіна у першому читанні.

В результаті, за проект змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу № 9429-1 проголосувало 237 карток народних депутатів.

Законопроектом Кармазіна пропонується внести зміни до Закону "Про трубопровідний транспорт". Зокрема, автор пропонує дозволити проведення реорганізації державних підприємств, НАК Нафтогаз України та її дочірніх підприємств, що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та / або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах за рішенням Кабінету міністрів. Документ містить норму, згідно з якою приватизація таких підприємств забороняється.

Проектом передбачено також, що відчуження основних фондів та акцій державних підприємств, передача їх з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, до статутного фонду інших юридичних осіб, інші угоди, які можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій НАК Нафтогаз України, дочірніх та заснованих нею підприємств, повинні бути заборонені. Винятком можуть бути випадки, коли результатом таких дій є: передача основних фондів та акцій таких підприємств виключно державному підприємству або акціонерному товариству, 100% акцій якого перебуває в державній власності України, створення державних підприємств або акціонерних товариств, 100% акцій яких перебуває у державній власності .

Пізніше Кармазін заявив журналістам на брифінгу, що головуючий на засіданні Мартинюк почав розгляд законопроектів щодо ГТС в порушення регламенту, оскільки перед цим дві фракції - БЮТ і НУНС - зажадали оголосити перерву.

Депутат зазначив, що опозиціонери хотіли провести додаткові переговори з даного питання. "Суть пропозиції, в тому числі й моєї, зводилася до того, що законопроект повинен був бути проголосований у першому читанні й у цілому, за аналогією з тим, як було зроблено з законом про вибори, коли ніхто нікому не довіряв, але досягли консенсусу, прийняли закон відразу в двох читаннях. Це убезпечило б від тих загроз, які можливі при внесенні в подальшому поправок до цього закону", - сказав він.

Кармазін підкреслив, що намагався переконати представників більшості в тому, що допрацьовувати в поданому ним законопроекті нічого, і ніяких правок в нього вносити не потрібно. Тим не менш, за словами політика, регіонали відмовилися від його пропозиції.

Навіть альтернативний законопроект опозиціонера Кармазіна не гарантує цілісності української ГТС. Про це заявив, виступаючи з парламентської трибуни під час розгляду законопроектів щодо газотранспортного комплексу, бютівець Соболєв.

"У цьому законопроекті є норма, яка дійсно забороняє тільки приватизацію. Але скажіть, будь ласка, є чи ні приватизацією корпоратизація, акціонування, виділення окремих пакетів. Поза всяких сумнівів, це також є прихованою приватизацією. Саме тому ми звернулися й до нашого колеги (Юрія Кармазіна, - ред.) з пропозицією зняти цей законопроект з розгляду ", - сказав Соболєв.

Нагадаємо, вчора обраний за списком БЮТ віце-спікер Микола Томенко пообіцяв, що бютівці не блокуватимуть трибуну через законопроект щодо ГТС, якщо він буде прийнятий в редакції, поданій Кармазіним. Цей документ передбачає тільки виконання вимог Енергетичної хартії про розділення функцій транспортування, продажу й видобутку газу НАК Нафтогаз України. "Проект закону Кармазіна забороняє приватизацію ГТС чи якісь інші дії, які можуть поставити під сумнів наш контроль над газотранспортною системою", - сказав віце-спікер.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини