RU

Новина дня: Банкова спланувала виконання обіцянок Януковича

12.03.2012, 18:12
Новина дня: Банкова спланувала виконання обіцянок Януковича - Фото
37a95d68a6c83cd1d36293bfaf3099b1.jpg
Перший заступник голови АП Ірина Акімова сьогодні на прес-конференції заявила, що з 16 млрд.грн., необхідних на реалізацію нещодавніх соціальних обіцянок Віктора Януковича, близько 11 млрд.грн. вже є. А решту суми можна отримати за рахунок перевиконання податкових надходжень, податку на розкіш і лібералізації ринку видобутку корисних копалин.

Податкова на допомогу

За словами Акімової, зокрема, необхідні кошти планується отримати за рахунок доходів бюджету. "Збільшення економічного зростання за результатами першого кварталу дозволить переглянути дохідну, і, відповідно, видаткову частину бюджету. На сьогодні за попередніми оцінками Мінфіну, вже є додаткові 10-11 млрд. грн, що надходять, насамперед, від перевищення планових показників по ПДВ і за рахунок планового підвищення надходжень від податку на прибуток", - зазначила вона.

Також перший заступник голови АП підкреслила, що є й додаткові джерела. "Гроші можуть бути взяті за рахунок декількох ініціатив, одна з них - податок на багатство. Цей закон протягом першого року дії може принести до півмільярда гривень", - розповіла вона.

Ще одним додатковим джерелом Акімова назвала прийняття закону про лібералізацію ринку видобутку корисних копалин, згідно з яким буде здійснюватися ринкова продажа ліцензій на видобуток копалин. Надходження до бюджету від цього нововведення Акімова оцінила в 5-5,5 млрд. грн. "Цифри, які є на сьогоднішній день, дають можливість стверджувати, що за рахунок підвищення економічних показників, насамперед - економічного зростання, покрити новий соціальний пакет ініціатив фінансовими джерелами можна", - підсумувала член команди Януковича.

Привіт з СРСР

Чиновниця, яка курирує в президентській канцелярії економічний напрямок, повідомила, що одна з ініціатив голови держави - компенсації вкладникам Ощадбанку СРСР - обійдеться державі приблизно в 6 млрд.грн. При цьому громадян не будуть змушувати залишати належні їм гроші на депозитах в банках.

Акімова сказала, що цього категорично робити не можна. "Це не просто не планувалося, це ніколи не може розглядатися, тому що довіру до банківської системи такою неправильною мірою дуже легко підірвати. Це розуміють всі, тому мови про це бути не може. Створення стимулу, пропозиція вигідних умов, високих процентних ставок - це одна історія, а насильство - зовсім інше, воно тут абсолютно неприпустимо", - сказала вона.

Замах на розкіш

Також Акімова оптимістично дивиться на прийняття парламентом закону про податок на розкіш. "Цей закон протягом першого року дії, може принести до півмільярда гривень до бюджету", - зазначила вона.

Чиновниця наголосила, що в цьому законопроекті закладена прогресивна шкала для рівня доходів. "Якщо рівень доходів перевищує 25 прожиткових мінімумів, тобто, більше 26 тисяч гривень, в цьому випадку пропонується базову податкову ставку підвищувати до 20%", - підкреслив перший заступник голови АП. Акімова додала, що пропонується обкладати додатковим податком і житлову площу, понад певного рівня метражу. "Зараз закладено в законі, наприклад, квартири понад 200 кв.м, житлові будинки понад 400 кв.м та нежитлові площі понад 400 кв.м. Ці критерії в процесі обговорення в парламенті можуть змінюватися як у бік збільшення, так і в сторону зменшення. Пропонується, що приблизно 2% мінімальної заробітної плати в розрахунку на квадратний метр - це й буде ставка податку", - розповіла вона.

На думку Акімової, це може стати досить істотним внеском в ресурси держбюджету. Вона додала, що в законі також пропонується податок з обороту при купівлі-продажу різних речей розкоші на суму понад 30 мінімальних зарплат, додатковий податок на автомобілі представницького класу, яхти та інші розкішні засоби пересування.

Чудо-іпотека не для всіх

Перший заступник голови АП заявила, що на іпотечні кредити від держави під 2-3% річних, обіцяні Януковичем, зможуть претендувати далеко не всі.

Акімова зазначила, що єдине джерело покриття різниці у відсотках між ринковою ставкою ійобіцяної низькою ставкою - держбюджет. "Ніякого іншого джерела немає й бути не може", - підкреслила вона.

"Цілком очевидно, що тема масових кредитів, абсолютно для будь-якого громадянина в рамках цієї ініціативи піднята бути не може. Ініціатива, безумовно, повинна бути адресна і, перш за все, стосуватиметься людей, найбільш соціально незахищених", - вважає перший заступник голови АП.

За її словами, цього року на реалізацію ініціативи навряд чи вийде виділити суму, що перевищує 1 млрд.грн.

З оглядкою на МВФ


Високопоставлений представник Банкової вважає, що соціальні ініціативи голови держави не зроблять значного впливу на співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

"Найбільші розбіжності між МВФ та українським урядом були не стільки за бюджетними проблеми, оскільки там макропоказники були затверджені, хоча, звичайно, потрібна додаткова робота, але це стосується в основному підвищення тарифів. Ви розумієте, що тема соціальних ініціатив тарифи не зачіпає, тому з цієї точки зору істотного впливу на наші стосунки з МВФ, напевно, не буде", - зазначила Акімова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини