Нова угода ОПЕК+ відкине нафтовидобуток Росії на 17 років назад - Reuters

10.04.2020, 16:07
Нова угода ОПЕК+ відкине нафтовидобуток Росії на 17 років назад - Reuters - Фото
Фото: прес-служба "Роснефть"

Безпрецедентне скорочення видобутку відкине РФ на рівень видобутку 17-річної давності

Країни-учасниці обмежувального пакту ОПЕК+ узгодили план скорочення глобального нафтовидобутку на 23% з травня. Якщо в п'ятницю світові виробники домовляться про імплементацію угоди, це відкине РФ на рівень виробництва 17-річної давності, пише Reuters.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з документами ОПЕК+, група скоротить видобуток на 10 мільйонів барелів на добу в травні-червні. Всі учасники ОПЕК+ знизять виробництво на 23%, Саудівська Аравія і Росія - на 2,5 мільйона барелів на добу кожна, Ірак - більш ніж на 1 мільйон барелів на добу. З липня і до кінця року скорочення буде знижуватися і складе 8 мільйонів барелів на добу, а з січня 2021 року до квітня 2022 року - 6 мільйонів барелів, показали документи.

Як зазначає видання, безпрецедентне скорочення видобутку відкине РФ на рівень видобутку 17-річної давності. У 2003 році РФ виробила 421 млн тонн нафти - приблизно 8,45 мільйона барелів на добу, виходячи з коефіцієнта барелізації 7,33.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • 9 квітня Росія і Саудівська Аравія погодили план нової угоди про скорочення видобутку нафти.
  • Аналітики Goldman Sachs вважають, що скорочення глобального видобутку на 10 млн барелів на добу не допоможе відновленню попиту. Крім основного скорочення на 10 млн барелів на добу, буде потрібно додаткове зниження пропозиції на 4 млн барелів на добу через зупинку виробництва через низькі ціни, повідомив Goldman Sachs. Джерела, близькі до уряду РФ, також вважають, що скорочення в 10 мільйонів барелів на добу буде недостатньо.
  • 31 березня закінчився термін дії глобального пакту про скорочення видобутку, що призвело до зняття обмежень на видобуток ОПЕК, Росії та інших виробників нафти.

Читайте також: Хто переміг у нафтовій війні?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев