RU

Нова пошта почала приймати застосунок Дія для ідентифікації клієнтів

06.10.2020, 16:45
Нова пошта почала приймати застосунок Дія для ідентифікації клієнтів - Фото
Фото: diia.gov.ua

Із 5 жовтня  Нова пошта почала приймати електронні документи застосунку Дія для ідентифікації та верифікації особистості при наданні послуг.

Як повідомляється в пресрелізі компанії, тепер клієнти, які отримують посилки, вантажі та грошові перекази у відділенні, на прохання оператора пред'явити документи, що засвідчують особу, можуть надати замість паперових електронні версії паспорта громадянина України (ID-карти), закордонного паспорта або водійські права з мобільного застосунку Дія версії 2.0 і вище.

Як це працює

Клієнт відкриває документ, що засвідчує особу, в застосунку на своєму смартфоні. Оператор за допомогою сканера зчитує штрихкод, що знаходиться безпосередньо під документом на смартфоні клієнта. Далі направляється запит до мобільного застосунку Дія, де клієнт підтверджує передачу документа Новою поштою. Протягом декількох секунд на комп'ютері оператора висвічуються ПІБ клієнта. Якщо вони збігаються з даними одержувача, прописаними в експрес-накладній, оператор видає клієнтові посилку. У випадку розбіжності оператор Нової пошти попросить пред'явити паперовий документ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook:  головні бізнес новини

Крім того, за допомогою програми Дія клієнти можуть пройти процедуру верифікації при здійсненні фінансових операцій на суму від 5000 грн, як того вимагає законодавство про фінмоніторинг. Згідно із законом оператор відділення раз на рік зобов'язаний зробити копію паспорта, завірити його у клієнта і завантажити в систему.

Тепер же клієнт може надати паспорт громадянина (ID-карту) або закордонний паспорт у застосунку Дія для верифікації. Оператор сканує документ, після цього клієнт у своєму застосунку повинен погодитися з тим, що копія документа передається компанії і далі документ завантажується в систему NovaPay та зберігається відповідно до чинного законодавства.

У компанії уточнили, документи, що засвідчують особу, потрібно обов'язково пред'являти при отриманні відправлень з оголошеною вартістю 15 000 грн і вище, а також для отримання грошового переказу на будь-яку суму і відправлення грошового переказу на суму 5000 грн і вище.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram:  тільки важливе

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини