RU

Норвезька компанія припинила участь у Північному потоці-2 через санкції США

26.11.2020, 16:40
Норвезька компанія припинила участь у Північному потоці-2 через санкції США - Фото
Фото: Nord Stream 2 AG

Норвезька Компанія Det Norske Veritas – Germanischer Lloyd (DNV GL), яка перевіряла будівельні роботи на предмет відповідності стандартам, припинила участь у проєкті Північний потік-2 через загрозу санкцій із боку США. Про це повідомляють Вєдомості.

Як пояснила DNV GL, її робота щодо проєкту Північний потік-2 полягала в розгляді документації та перевірки будівельних робіт на предмет відповідності стандартам. Ця діяльність включала моніторинг тестування і підготовки обладнання, що використовується на судах під час прокладання газопроводу. Компанія також повинна була видати сертифікат відповідності після задовільного завершення будівництва.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

При цьому недобудована ділянка газопроводу знаходиться в водах Данії, і відповідно до правил місцевого регулятора, Данського енергетичного агентства (DEA), компанія-оператор газопроводу Nord Stream 2 AG має право найняти будь-яку третю сторону, яка зможе надати сертифікат відповідності, який підтверджує, що газопровід відповідає чинному законодавству країни.

Північний потік-2 – російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають на дні Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є Газпром. При цьому п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.
  • 11 жовтня Bloomberg повідомив, що санкції проти Північного потоку-2 включать до законопроєкту про оборону США. Вони націлені на страхові і сертифікаційні компанії, які працюють із російськими судами над завершенням газопроводу.
  • 17 листопада німецьке видання Bild повідомило із посиланням на європейських експертів, що за новообраного президента США Джо Байдена американські санкції можуть назавжди зупинити будівництво газопроводу Північний потік-2.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини