RU

Нобелівський лауреат - Україні. Обережно, МВФ!

28.01.2009, 09:21

Лауреат нобелівської премії з економіки, колишній головний економіст Світового банку Джозеф Стігліц попереджає, що кредити Міжнародного валютного фонду придушують економіки тих-таки країн, яким МВФ намагається допомогти - Ісландії, Пакистану, України.

МВФ припустився цілої низки помилок, починаючи з азіатської фінансової кризи 1997 року. "Вони наступають на ті ж граблі, що й у 97-м",- сказав Дж.Стігліц, якого цитує "Deutsche Welle". Експерт при цьому пояснив, що він має на увазі видані для подолання фінансової кризи позики Ісландії, Пакистану і Україні.

Економіст наголосив, що процентні ставки за кредитами МВФ є досить високими, а монетарна політика, продиктована фондом кризовим країнам, суперечить тій фінансовій політиці, орієнтованій на економічне зростання, яка прийнята у Великобританії і Франції. "Гроші на таких умовах, очевидно, ослаблять економіку і зроблять, зрештою, більш складним повернення грошей", - заявив Дж.Стігліц.

Нагадаємо, раніше МВФ надав для виходу з кризи $16,4 мільярдів Україні, $7,6 мільярдів - Пакистану і $2,1 мільярди - Ісландії.

65-річний професор Колумбійського університету Дж.Стігліц отримав Нобелівську премію з економіки в 2001 році, прославившись, крім того, своєю критикою на адресу Міжнародного валютного фонду.

Про використання Україною кредиту МВФ читайте у статті "Нова голка української залежності" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини