RU

НКЦПФР зафіксувала "грубі порушення" в діях акціонерів Мотор Січ

29.01.2021, 16:58
НКЦПФР зафіксувала
Стенд Мотор Січ на виставці Airshow China 2018. Фото: Marina Lystseva

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) зафіксувала грубі порушення чинного законодавства при організації певними акціонерами і учасниками ринку загальних зборів акціонерного товариства Мотор Січ, а також порушення прав інших акціонерів цього товариства. Про це йдеться в повідомленні на сайті НКЦПФР.

На думку комісії, зазначені дії не можуть вважатися правомірними діями зі скликання і проведення загальних зборів акціонерів відповідно до норм Закону "Про акціонерні товариства".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Розпочато процес правозастосування проти учасників ринку. Комісія і надалі буде забезпечувати відповідний нагляд за діями акціонерів і учасників ринків капіталу", – відзначили в НКЦПФР.

Комісія співпрацює з правоохоронними органами для захисту прав інвесторів.

Читайте також: Санкції США, держзрада і суд на $3,5 млрд. Все через Мотор Січ. Чому вона знову на слуху

ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж до 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

  • У квітні 2018 року акції Мотор Січ були заарештовані за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній в липні 2017 року кримінальній справі про держзраду і замах на диверсію. Арешт акцій обмежує вплив нових інвесторів на компанію. За цей час на Мотор Січі не пройшло жодних зборів акціонерів і неможлива виплата дивідендів.
  • На початку грудня 2020 року китайські інвестори направили до міжнародного арбітражу інвестиційний спір з метою стягнення з держави Україна збитків, які оцінили в $3,5 млрд.
  • 15 січня 2021 року Міністерство торгівлі США ввело санкції проти китайської компанії Skyrizon – інвестора в українську Мотор Січ.
  • 29 січня президент Володимир Зеленський ввів персональні санкції проти китайських інвесторів Мотор Січ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини