RU

НКРЕКП і Кабмін скасували пільги на електроенергію для окремих категорій споживачів

11.01.2021, 18:32
НКРЕКП і Кабмін скасували пільги на електроенергію для окремих категорій споживачів - Фото
Лінії електроструму (фото – depositphotos.com)

Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала пільгові ціни на електроенергію для деяких категорій громадян. Про це йдеться в постанові НКРЕКП №15 від 6 січня 2021 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У документі наголошується, що втратили чинність попередні постанови НКРЕКП, в яких передбачалася пільги зокрема:

– на електроенергію для релігійних організацій;

– для населення, що проживає у 30-кілометровій зоні навколо АЕС на рівні 70% від діючого тарифу на електроенергію. У цій постанові також було закріплено порядок розрахунку дво- і трьохзонного обліку електроенергії, що передбачає коефіцієнт 0,5 і 0,4 відповідно для тарифу на електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00;

– пільги для юросіб, які оперують житловими комплексами для тимчасово переміщених осіб, тариф на електроенергію в розмірі тарифу для населення – 1,68 грн/кВт-год.

Також втратила чинність постанова НКРЕКП  №220  від 26 лютого 2015 року "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню". Документ встановлював тарифи на електроенергію для населення і передбачав пільгові тарифи в розмірі 0,9 грн/кВт-год на перші 3000 кВт-год на місяць для побутових споживачів, які використовують електроенергію для опалення житла; а також – пільгові тарифи в розмірі 0,9 грн/кВт-год для багатодітних сімей та дитбудинків і для гуртожитків із загальним приладом обліку електроенергії.

Згідно з обґрунтуванням до постанови №15 НКРЕКП, коли був запущений оптовий ринок електричної енергії, всі постанови про пільги для окремих категорій споживачів втратили свою юридичну силу.

Однак у своїй постанові №483 Кабмін посилався на них, як на чинні. З внесенням змін до постанови №483 про ПСО 28 грудня 2020 року, "пільгові постанови" остаточно перестали діяти.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини