RU

Низька інфляція і ризики коронавірусу. НБУ підтримав економіку і знизив ставку

12.03.2020, 15:08
Низька інфляція і ризики коронавірусу. НБУ підтримав економіку і знизив ставку - Фото
Яків Смолій (Фото: прес-служба Кабміну)

НБУ вирішив підтримати економіку в умовах ризиків епідемії коронавірусу і в шостий раз поспіль знизив облікову ставку - відразу на 1 процентний пункт - до 10%. Про це на брифінгу в четвер оголосив глава Нацбанку Яків Смолій.

"Правління Національного банку ухвалило рішення в умовах, коли інфляційний тиск слабшає швидше, ніж очікувалося, а економіка потребує подальшої підтримки", - заявив Смолій.

До цього часу поширення коронавірусної інфекції мало обмежений або нейтральний вплив на українську економіку, а ситуація на валютному ринку була викликана реакцією на невизначеність із подальшим розширенням пандемії, відзначають у Нацбанку.

"Український експорт продовжує зростати. Деяке зниження світових цін на окремі товари вітчизняного експорту більш ніж компенсовано нарощуванням фізичних обсягів поставок, - йдеться в релізі регулятора. - У той же час ціни на товари, які Україна імпортує, насамперед на енергоносії, знижуються навіть швидше, ніж на експорт".

НБУ бачить загрозу істотного уповільнення української економіки, якщо ризики глобальної рецесії реалізуються.

"Істотне зниження світового попиту і переоцінка інвесторами ризиків країн, що розвиваються, може негативно позначитися на показниках зовнішньої торгівлі України й ускладнити залучення фінансування. Вразливість економіки в період турбулентності зменшиться при наявності нової програми МВФ", - наголошується в релізі.

Як зазначив Смолій, через більш швидке уповільнення інфляції в квітні НБУ може переглянути прогноз щодо інфляції на кінець 2020 року (зараз - 4,8%).

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини