RU

Ніякої "дірки" в бюджеті немає, є дефіцит розміром 300 млрд грн - Шмигаль

21.08.2020, 12:35
Ніякої
Фото: прес-служба Кабміну

У державному бюджеті України немає ніякої "дірки", а є плановий дефіцит розміром 7,5% ВВП, сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Укрінформ.

Прем'єр заявив, що розмір дефіциту складає приблизно 300 млрд грн.

"Це відносно невелика сума порівняно з деякими європейськими країнами, де бюджетний дефіцит, за його словами, оцінюється навіть у 10-14%", - підкреслив Шмигаль.

За словами прем'єра, сума 300 млрд грн узгоджена з міжнародними партнерами і кредиторами.

"Вона абсолютно посильна для України, а уряд "чітко розуміє" джерела його покриття", - вважає він.

Шмигаль також висловився проти ручного керування бюджетом і сказав, що країна живе стабільно в бюджетному графіку.

За його словами, покривати дефіцит уряд планує податками, дивідендами держпідприємств, а також позиками на зовнішніх і внутрішніх ринках.

Прем'єр запевнив, що Україна вчасно виконує свої зобов'язання щодо кредитів, тому проблем із пошуком додаткових коштів бути не повинно.

Читайте також: Мінфіну треба позичати 1,5 млрд грн на день, щоб звести бюджет. Все так погано?

  • За даними Мінфіну, за січень-липень 2020 року державний бюджет був виконаний із дефіцитом розміром 47,4 млрд грн. Зокрема загальний фонд - із дефіцитом розміром 54,8 млрд грн, що менше, ніж передбачалося бюджетним розписом на січень - липень (100,8 млрд грн). Рахункова палата вважає, що на невиконання плану надходження найбільше вплинула низька якість прогнозу макроекономічних показників.
  • Доходи держбюджету на 2020 рік були затверджені в розмірі 975,833 млрд грн (зокрема 855,4 млрд грн із загального фонду), витрати - 1,266 трлн грн (1,135 трлн грн). Дефіцит - 94 млрд грн. У квітні Верховна Рада внесла антикризові зміни до держбюджету на поточний рік, збільшивши його дефіцит майже втричі - до 298,4 млрд грн, або 7,5% від ВВП.
  • За даними Єврокомісії, п'ять країн ЄС мають бюджетний дефіцит вище 10%: Естонія, Італія, Литва, Нідерланди, Іспанія. Найвищий показник у Нідерландів - 11,8%.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини