RU

Німецький парламент провалив голосування щодо Північного потоку-2

08.11.2019, 12:40
Німецький парламент провалив голосування щодо Північного потоку-2 - Фото
Бундестаг (Фото: flickr.com/barcoder)

Бундестаг не зміг прийняти законопроект, що вносить зміни до газової директиви Євросоюзу. Голосування проходило о другій годині ночі, передає Укрінформ.

"Було віддано 133 голоси. Для кворуму необхідно 355 голосів. Таким чином, парламент не має кворуму. Я закриваю засідання і оголошую чергове засідання о 9 ранку в п'ятницю, 8 листопада", - сказав головуючий.

Законопроект передбачає звільнення від вимог газової директиви для трубопроводів, побудованих до 23 травня 2019 року.

На сторінці Facebook Кабінету міністрів України близько опівночі 7 листопада було опубліковано звернення прем'єр-міністра Олексія Гончарука із закликом до парламенту Німеччини не підтримувати пом'якшення умов для Північного потоку-2. "Підтримка цієї ініціативи завдасть серйозної шкоди енергетичній безпеці та єдності ЄС... Зараз директива є обов'язковою для кожної держави-члена. Якщо ж поправка сьогодні вночі буде підтримана, то це буде означати порушення консенсусного рішення, прийнятого всіма країнами-членами ЄС", - йдеться в повідомленні.

Як написав у Facebook міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, повторне голосування може відбутися сьогодні. "Сподіваємося, що наші німецькі партнери підтримують дотримання однакових правил для всіх і не проголосують за поправки, які б дозволили газопроводу Північний потік-2 обійти газову директиву Європейського Союзу", - написав міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

  • Північний потік-2 хочуть запустити до кінця 2019 року через РФ до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Будівництво затягувалося через позицію Данії, яка 30 жовтня дозволила будівництво ПП-2.
  • У Сенаті США розглядають санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.
  • На думку президента Володимира Зеленського, Північний потік-2 підсилює РФ і послаблює Європу.

Читайте також: Газова угода по-нормандськи від кремлівського кухаря

Директива Єврокомісії, яка повинна перешкодити будівництву газопроводу Північний потік-2, почала діяти 23 травня. Нові правила покликані забезпечити відповідність законодавству ЄС трубопроводів із третіми країнами. Поправки до газової директиви були узгоджені Європарламентом і Радою ЄС, а також схвалені послами Євросоюзу в лютому 2019 року. Єврокомісія почала готувати поправки до газової директиви в кінці 2017 року.

Читайте російською: Немецкий парламент провалил голосование по Северному потоку-2

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини