Німецька компанія створює в Україні оператора контейнерних перевезень

02.06.2020, 15:00
Німецька компанія створює в Україні оператора контейнерних перевезень - Фото
Один з терміналів компанії HHLA International GmbH в Гамбурзі (Фото: прес-служба HHLA)

Німецька компанія вже зареєструвала інтермодальне дочірнє підприємство в Україні

Німецька логістична і транспортна компанія HHLA International GmbH інвестує в створення українського мультимодального оператора, який буде надавати послуги залізничних контейнерних перевезень. Про це повідомляють в прес-службі Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ).

Відзначається, директор HHLA Філіп Свен заявив про це на Форумі міжнародних експедиторів.

Українська інтермодальна компанія (UIC) офіційно зареєстрована в січні.

"Зараз вона на 100% належить HHLA (CTO і HHLA International). Однак за планом HHLA залишить собі тільки 20-30% пакету акцій. 50-60% акцій буде належати транспортно-експедиторській компанії і морським лініям. Залишок віддадуть у вільний обіг, "- уточнюють в АМЕУ.

За словами Свена, така структура забезпечить партнерство різних гравців ринку та інвесторів, приверне широку вантажну базу і фінансові ресурси.

Бізнес-модель UIC включає:

1) відкритий доступ до інтермодальних послуг між морським портом і віддаленими від узбережжя районами країни;

2) клієнтами будуть тільки експедитори та контейнерні лінії;

3) мета - об'єднати обсяги для кількох відправлень в тиждень. Вирівняти ціни, щоб конкурувати з автомобільним транспортом;

4) поступові інвестиції в інфраструктуру і рухомий склад:
- лізинг або придбання рухомого складу,
- інвестиції в термінали внутрішніх районів;

5) співпраця з Укрзалізницею і урядом, які створять конкурентні умови для залізничних послуг.

У HHLA вважають Україну найперспективнішою країною, так як поки що частка інтермодальних перевезень тут становить 2,8%. При цьому в Румунії - 5,9%, Росії - 6,1%, Словаччині - 8,2%, Польщі - 9,6%, Білорусі - 15%. У Західній і Північній Європі цей показник ще вище: з основних північноєвропейських портів у внутрішні райони континенту залізниця перевозить понад 4 млн TEU (англ. Twenty-foot equivalent unit - умовна одиниця виміру місткості вантажних транспортних засобів, дорівнює 6,1 метрів. - Ред .)

За прогнозами HHLA, потенціал інтермодальних перевезень в Україні 2020-2021 роках становить 270-310 000 TEU. Для цього в Україні є наявність розгалуженої мережі залізниць, вигідне розташування морських портів по відношенню до економічних центрів всередині країни. Крім того, по залізниці можна перевозити більше вантажів, ніж автотранспортом.

Зараз в UIC йде настройка бізнес-процесів і підбір персоналу. Першим напрямком повинно стати Запоріжжя з поступовим розширенням на інші локації. В середньострокових планах компанії експансія в Польщу, Білорусь і країни Балтії.

HHLA International GmbH - німецька логістична і транспортна компанія, яка управляє трьома контейнерними терміналами в порту Гамбурга: Альтенвердер, Бурхардкаі, Толлерорт. За даними HHLA, в першому кварталі 2020 року виручка компанії склала 335,7 млн (-3,4%), операційний результат (EBIT) знизився на 23,0 млн євро, або на 38,6%, до 36,7 млн євро.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев