RU

Німеччина готова вкласти 20 млн євро в реформу вугільної галузі України – Буславець

30.10.2020, 15:07
Німеччина готова вкласти 20 млн євро в реформу вугільної галузі України – Буславець - Фото
Ольга Буславець (Фото: пресслужба Міненерго)

Міністр економіки і енергетики Німеччини запропонував створити мультифонд для реформування вугільної галузі України. У цей фонд Німеччина готова вкласти 20 млн євро, заявила в.о. міністра енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславець.

В цей фонд Німеччина закликала вкладати гроші й інші країни, зазначила Буславець. Крім того, проведенням реформи і поступовою відмовою України від вугілля зацікавилася Великобританія.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Від Великобританії надійшла пропозиція приєднатися до Безвугільного альянсу, який дозволить залучити фінансовий ресурс до реформування вугільної галузі", – заявила Буславець.

"Безвугільний альянс" – об'єднання з понад 20 країн, які мають намір відмовитися від використання вугілля до 2030 року. Альянс був створений у 2017 році Великобританією і Канадою. Серед його членів – Франція, Фінляндія, Нідерланди, Мексика і два штати США. Учасники ініціативи підписують угоду про поетапне зниження споживання вугілля і відмову від інвестицій у вугільну електроенергетику.
  • 7 лютого 2020 року колишній прем'єр-міністр України Олексей Гончарук заявив, що Кабмін збирається закривати збиткові шахти.
  • 25 лютого президент України Володимир Зеленський запропонував компанії ДТЕК Ріната Ахметова приватизовувати не прибуткові держшахти.
  • На початку жовтня Міненерго представило проєкт концепції реформування вугільної галузі. Зокрема вона передбачає трансформацію вугільних мономіст. Для пілотного проєкту було відібрано шість шахт, які будуть трансформувати за принципом формування кластерів. Наприклад, для шахти "Великомостівська" був визначений туристичний кластер, а для шахти "5/6" – технологічний.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини