RU

Інфляція в Україні може "перевалити" за 20%

21.10.2008, 14:10

До кінця 2008 року інфляція в Україні "перевалить" за 20%, а в 2009 знизиться до 15%. Зростання споживчих цін у наступному році буде обмежено економічною депресією. Про це під час прес-конференції повідомив президент Українського товариства фінансових аналітиків (УТФА) Юрій Прозоров.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю. Прозоров зазначив, що будь-яка велика депресія, якою є і поточна глобальна фінансова криза, насамперед знижує платоспроможний попит як працівників, які в 2008-2009 будуть скорочені в різних галузях економіки, так і непрацеорієнтованого населення, яке живе на допомоги. Таким чином, до кінця поточного року інфляція продовжить зростання і за річним показником може перевищити 20%, а в наступному році не повинна, за словами президента УТФА, перевищити 15-16%.

Також аналітик вважає, що наступним "пузирем", який лопне в українській економіці, буде ринок нерухомості, розвиток якого в 2009 році сповільниться близько 30%. Згідно з прогнозом, триватиме девальвація гривні, в результаті чого до кінця поточного року гривня щодо долара може зменшитися в ціні до 6 грн. за долар, а в перспективі наступних трьох років - до 7 грн. за долар. На думку Ю. Прозорова, розвиток вітчизняної економіки в 2009 році може сповільнитися на 1,5-2% у випадку, якщо уряду вдасться домовитися з РФ про прийнятне збільшення ціни на природний газ, або до 3% - у разі гіршого сценарію газових перемовин.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини