RU

Інфляція у листопаді стала історичним мінімумом

08.12.2010, 16:10
Інфляція у листопаді стала історичним мінімумом - Фото
de71998b0f51a0accd9c45f9f3182aa1.jpg

Інфляція у листопаді стала історичним мінімумом

Рівень інфляції в листопаді поточного року в 0,3% є історичним мінімумом. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції керівник групи радників глави Національного банку України Валерій Литвицький.

"Інфляція у листопаді - історичний мінімум, ніколи такої низької інфляції в листопаді не було. Ми проти того, щоб інфляція була дуже високою і ми не дуже любимо дефляцію, але 0,3% - помірна інфляція", - зазначив В.Литвицький, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Експерт наголосив, що листопадова інфляція у 1,7 разу менша, ніж була у жовтні (0,5%) і майже в 4 рази менша, ніж відповідна торішня (1,1%). "Середній показник за всі роки існування гривні для листопада - 1,53%. Отже, поточний індикатор у півтора разу менше", - зазначив він.

Водночас, за словами В.Литвицького, сплеск інфляції у серпні-вересні був атипичним і ситуативним. "Він був пов'язаний насамперед не з фундаментальними чинниками, а з очікуваннями, які сформувалися у зв'язку з поганим урожаєм у нашій державі і в сусідніх країнах. На щастя, ці очікування вдалося приборкати і зараз ми можемо сказати, що на наступний рік ми виходимо з надією на те, що і наступного року макроекономічні показники будуть реалістичними", - наголосив він.

В.Литвицький також зазначив, що низька інфляція в останні місяці є серед іншого результатом правильної і зваженої політики Національного банку. "Стає очевидним, що "фінішна" інфляція цього року буде істотно нижчою, ніж прогнозна. Це створює позитивну інерцію для традиційно складного першого кварталу наступного року", - додав він.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, інфляція в Україні у листопаді 2010 року становила 0,3%, з початку року ціни зросли на 8,2%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини