RU

Неврожай - біда, а врожай - катастрофа

13.08.2008, 11:31

Найбагатший за часи незалежності України врожай зернових цього маркетингового року завдав українським аграріям чимало клопоту і показав, наскільки для них актуальним є вислів: неврожай - біда, а врожай - катастрофа.

До врожаю зерна, який, за даними Міністерства аграрної політики, становить цього року понад 43 млн. тонн, вітчизняні аграрії виявилися просто не готовими. Так, однією із найсерйозніших проблем цього сезону в Україні є катастрофічна нестача елеваторних потужностей для зберігання нового врожаю. Загалом зерносховища країни можуть вмістити одночасно понад 32 млн. тонн. Водночас, станом на 8 серпня цього року, зернових вже зібрано 36,6 млн. тонн.

Із торішнім врожаєм зерна у 29,3 млн. тонн Україна на деякий час вийшла з переліку основних світових експортерів зерна. Так, минулого сезону було експортовано всього 4,1 млн. тонн, тоді як у нинішньому сезоні за врожаю майже вдвічі більшого МінАПК прогнозує понад 17 млн. тонн на експорт.

Тим часом, максимальна потужність відвантаження портів у країні становить 1,2-1,3 млн. тонн за місяць. А якщо врахувати ще не один мільйон перехідних залишків минулого року, якими заповнені елеватори...

Повна версія статті - на порталі Biz.liga.net >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини