Невиконання бюджету щодо доходів є найбільшим за п'ять років - Рахункова палата

21.02.2020, 18:22
Невиконання бюджету щодо доходів є найбільшим за п'ять років - Рахункова палата - Фото
Валерій Пацкан

У Рахунковій палаті відреагували на звіт уряду щодо виконання бюджету в 2019 році

Невиконання плану доходів державного бюджету в 2019 році майже на 38 млрд грн є найбільшим з 2015 року. Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.

Пацкан зазначив, що виконання дохідної частини бюджету склало 96,3%, а не 99,1%, як повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, звітуючи перед парламентом 21 лютого.

"Невиконання плану за доходами на 37,8 млрд грн є найбільшим з 2015 року. І це після внесення змін у четвертому кварталі до державного бюджету, зокрема, зменшення доходів державного бюджету на 20,1 млрд грн", - підкреслив він.

Глава Рахункової палати додав, що дохідну частину бюджету вдалося наповнити за рахунок сплачених наперед податків, сума яких у грудні минулого року збільшилася на 9,4 млрд грн, тоді як у грудні 2018-го показник був 3,9 млрд грн.

На думку Пацкана, основна причина невиконання доходів - низька якість макроекономічного прогнозу.

Також він зазначив, що сума прямих іноземних інвестицій за підсумками року виявилася нижче прогнозованого показника - $2,5 млрд проти $4-4,5 млрд.

Пацкан наголосив на необхідності "невідкладно вирішувати проблему балансування Пенсійного фонду".

"Витрати на пенсійні виплати щорічно збільшуються. У 2019 вони становили майже 17% усіх витрат державного бюджету - близько 182 млрд грн. Крім того, загальний обсяг наданих Казначейством за 2019 рік позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду, в порівнянні з 2018 роком , виріс на 32,6% ", - говорить глава Рахункової палати.

Крім того, він зазначив, що дефіцит держбюджету в минулому році був найбільшим за останні п'ять років і склав 78 млрд грн.

Пацкан також не згоден з урядом, що витрати на обслуговування держборгу знизилися. "Якщо порівняти з 2018 роком, то насправді витрати на обслуговування держборгу в 2019 році зросли на 3,8 млрд грн, або 3,3%", - стверджує він.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев