RU

Немиря розповів про вплив світової фінансової кризи на перемовини України і ЄС

07.10.2008, 12:43

Світова фінансова криза може вплинути на темпи перемовин між Україною і ЄС про створення зони вільної торгівлі тільки в частині сектора фінансових послуг. Так вважає віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Г. Немиря пояснив, що в зв'язку з кризою в цьому секторі відбуваються зміни в самому Європейському Союзі, і не виключено, що однією із наслідків цього процесу для ЄС буде зміна підходів у сфері регулювання сектора фінансових послуг, що і може вплинути на швидкість перемовин із Україною щодо цього питання.

З думкою українського віце-прем'єр-міністра погодився директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартін Райзер. Загалом же, на думку Г. Немирі, фінансова криза на темпах перемовин не позначиться. Він зазначив, що для України в цьому випадку важливіша стабільна політична ситуація, яка може забезпечити більш позитивну динаміку перемовин між Україною і ЄС.

Г. Немиря зазначив, що елементом нестабільності можуть стати дострокові парламентські вибори. Віце-прем'єр також нагадав, що в наступному році повинні пройти вибори до Європарламенту, але перемовини внаслідок цього навряд чи затягнуться, однак можливі певні інституційні труднощі, заміна деяких осіб, що беруть участь у перемовинах.

Г. Немиря наголосив, що, як показує практика, перемовини ЄС з окремими країнами про створення зони вільної торгівлі тривають близько двох-п'яти років. "Ми будемо старатися, щоб цей термін був ближчим до двох років", - сказав він. Водночас Г. Немиря зазначив, що не варто передчасно називати яку-небудь дату, "готувати медалі та ордени", щоб тим самим не формувати завищені очікування.

Досьє на Григорія Немирю >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини