RU

Немиря побачив відсутність прогресу в перемовинах про зону вільної торгівлі із ЄС

08.02.2011, 14:30
Немиря побачив відсутність прогресу в перемовинах про зону вільної торгівлі із ЄС - Фото
b90a415fe4ac72369b1e2ff6cbe0dad0.jpg

Немиря побачив відсутність прогресу в перемовинах про зону вільної торгівлі із ЄС

Бажання Прем'єр-міністра України Миколи Азарова поетапно підписувати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС свідчить про неготовність нинішньої української влади до підписання повноцінної угоди про асоціацію і зону вільної торгівлю. Про це заявив сьогодні на прес-конференції заступник голови ВО "Батьківщина" Григорій Немиря (на фото), коментуючи на прохання журналістів відповідну ініціативу глави уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Г.Немиря вважає, що М.Азаров "починає готувати запасний аеродром для пояснень відсутності прогресу в перемовинах". "Нагадаю, що у свій час український уряд спробував розбити на частини угоду про асоціацію і про поглиблену зону вільної торгівлі. На це була отримана чітка відповідь - це неможливо, ця одна угода про політичну асоціацію, частиною якої є угода про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі", - сказав він.

Г.Немиря зазначив, що у цей час розмови про розрив угоди про зону вільної торгівлі на декілька частин створює враження, що "Україна посилає сигнал про те, що вона не готова до реалізації цієї загальної мети". Він наголосив, що хотів би помилятися, але, діючи так, Україна може втратити шанс на можливість здійснити справжні глибинні реформи.

Нагадаємо, вчора М.Азаров запропонував підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС з тих позицій, які загалом узгоджені, а ті позиції, щодо яких триває дискусія, винести у наступну угоду.

Раніше глава уряду заявляв про необхідність активізувати перемовиний процес з підготовки угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

У кінці грудня минулого року заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький заявив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом може бути підписана не раніше другої половини 2011 року.

Україна і ЄС у 2007 році почали перемовини щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали перемовини щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка повинна стати частиною угоди про асоціацію.

17 грудня 2010 року Президент України Віктор Янукович висловив впевненість, що Україна і Євросоюз вже у 2011 році підпишуть угоду про безвізовий режим і зону вільної торгівлі.

Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини