RU

"Неконституційний анбандлінг". КСУ відкрив провадження через відділення ГТС від Нафтогаз

08.09.2020, 17:22
Нафтогаз (фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

За позовом 47 народних депутатів Конституційний суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про анбандлінг - відділення газотранспортної системи України від  Нафтогазу. Про це в Telegram повідомила депутат з фракції Слуга народу, представник парламенту в КСУ Ольга Совгиря.

"Основний аргумент авторів конституційного подання - обмеживши повноваження Кабінету Міністрів щодо здійснення управління об'єктами державної власності, спрямування і координації роботи міністерств, інших органів виконавчої влади, Верховна Рада перевищила свої конституційні повноваження", - пише Совгиря.

Також представник парламенту в КСУ наводить аргументи на користь цього закону:

1. Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 92 Конституції організація і діяльність органів виконавчої влади визначається виключно законами. Отже, надання Кабміну повноважень координувати діяльність органів держвлади не означає абсолютної самостійності, а передбачає наявність кордонів.

2. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 116 Конституції уряд управляє об'єктами держвласності відповідно до закону, при цьому Конституція передбачає обмеження дискреції (розсуду) Кабміну.

3. Закон про анбандлінг реалізовує стратегічний курс України на повноправне членство в ЄС і НАТО, а також спрямований на виконання зобов'язань відповідно до міжнародних договорів.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини