RU

Не в Ужгороді. Де збираються будувати новий аеропорт Закарпаття

02.11.2020, 21:05
Не в Ужгороді. Де збираються будувати новий аеропорт Закарпаття - Фото
Покинутий аеродром у Мукачево (Фото: Андрій Балога/Facebook)

Для будівництва нового аеропорту на Закарпатті відібрали чотири потенційні локації: Мукачево, Хуст, село Середнє і Ратівці. Про це в коментарі виданню ЦТС повідомили в Державному агентстві інфраструктурних проектів (Укрінфрапроект).

У відомстві додали, що цей список із чотирьох локацій є вичерпним і аеропорт буде будуватися на одній із зазначених локацій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У Facebook глава Укрінфрапроєкту Кирило Хом'яков написав, що будівництво аеропорту триватиме три роки. На реалізацію цього проєкту планують виділити 3-4 млрд грн.

"Робоча група розглянула чотири потенційні локації для будівництва аеродрому. Зараз розглядаються плюси і мінуси локацій для визначення найоптимальнішого місця будівництва. Вже в цьому місяці почнуться вишукувальні  роботи", – написав Хомяков.

Будівництво нового аеропорту на Закарпатті розглядається як можливість відновлення регулярного авіасполучення між Закарпаттям та іншими регіонами, і закордоном. Для реалізації цієї мети не підходить уже існуючий аеропорт Ужгород. За словами глави Мінінфраструктури Владислава Криклія, цей аеропорт незручний через близькість до словацького кордону і залежність польотів від словацької сторони.
  • 6 квітня 2018 року колишній глава Мінінфраструктури Володимир Омелян заявив, що новий аеропорт на Закарпатті можуть побудувати або в Хусті, або в Мукачеві.
  • У листопаді 2019 року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що в бюджет 2020 року закладено фінансування на будівництво аеропорту в Мукачеві. Тоді ж міськрада Мукачева опублікував проєкт будівництва міжнародного аеропорту Мукачево на базі колишнього військового аеродрому.
  • У серпні 2020 року Криклій заявив, що проєкт будівництва аеропорту в Мукачеві включено до Державної цільової програми розвитку аеропортів.
  • 25 вересня Криклій заявив, що на Закарпатті планують побудувати новий аеропорт, який замінить аеропорт "Ужгород". Тоді на проєктні та передпроєктні роботи вже було затверджено фінансування в розмірі 30 млн грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини