RU

НБУ відкоригував правила валютно-обмінних операцій

25.10.2011, 14:31
НБУ відкоригував правила валютно-обмінних операцій - Фото
f30d633cd06929f03f1b28f3d9f5a399.jpg

НБУ відкоригував правила валютно-обмінних операцій

Національний банк України з метою спрощення порядку здійснення валютно-обмінних операцій для фізичних осіб відкоригував правила і вніс зміни до діючих процедур здійснення операцій з купівлі-продажу валют. Відповідну постанову НБУ від 11 жовтня 2011 року №364 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 жовтня за №1214/19952.

Згідно з документом, купівля валюти банком (фінзакладом) на суму до 150 тис.грн. буде здійснюватися при пред'явленні клієнтом (резидентом або нерезидентом), документа, що засвідчує особистість. У квитанції будуть вказуватися тільки дані ідентифікації клієнта, який здійснив продаж іноземної валюти.

Копіювання сторінок документа, що засвідчує особистість клієнта, в цьому випадку забороняється.

Продаж готівкової іноземної валюти банками одній особі в один операційний день в сумі, що не перевищує в еквіваленті 150 тис.грн., буде здійснюватися при пред'явленні клієнтом документа, що засвідчує особистість і підтверджує його резидентність.

До того ж касир банку (фінзакладу), перевіривши резидентність клієнта, зобов'язаний заповнити квитанцію про здійснення валютообмінної операції і забезпечити збереження копій сторінок документа, на основі якого проведено ідентифікацію особистості. Ці копії завіряються відтисненням штампу каси банку (фінзакладу), пункту обміну валюти.

Дані про особу, отримані в процесі обслуговування клієнтів при здійсненні валютно-обмінних операцій, є банківською таємницею з відповідним режимом їх зберігання, передбаченим розділом 10 Закону "Про банки і банківську діяльність".

Вимоги, встановлені для пред'явлення документів, що засвідчують особистість, при проведенні валютно-обмінних операцій не розповсюджуються на операції, які здійснюються через банківські автомати самообслуговування банків (банкомати).

Вищезазначені зміни є тимчасовою мірою спрощення правил порядку валютообмінних операцій, які будуть діяти з 28.10.2011 до 01.09.2012, повідомляють в НБУ.

Банки і банківські послуги: всі новини>>>
Ринок валюти, банківських металів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини