RU

НБУ оголосив Фідобанк неплатоспроможним

20.05.2016, 17:17
НБУ оголосив Фідобанк неплатоспроможним - Фото
Олександр Адарич (фото - прес-служба)
Національний банк України (НБУ) відніс Фідобанк бізнесмена Олександра Адарича до категорії неплатоспроможних. Про це регулятор повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

"12 травня (в Фідобанку - ред.) почався відтік коштів з рахунків юридичних осіб та коштів інших банків. Виведення активів на пов'язані з акціонером установи не здійснювалося", - уточнює Нацбанк.

Обсяг відтоку склав на 12-13 травня близько 200 млн грн. 16 травня біля фінустанови почалися проблеми з виконанням зобов'язань перед клієнтами. "Станом на 20 травня загальна сума невиконаних Фідобанком операцій клієнтів перевищила 500 млн грн. (9% від його зобов'язань)", - вказує регулятор.

98% вкладників Фідобанк (97,7 тис осіб) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис грн. Загальна сума відшкодування складає приблизно 1,8 млрд грн, уточнює НБУ.

Раніше сьогодні НБУ повідомив, що дозволив брату президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Болат купити 50% акцій Євробанку, що належать Адаричу.

Читайте також - Грошей немає: що сталося з Фідобанком

Минулий рік Фідобанк, за попередніми даними, закінчив зі збитком 1,398 млрд грн.

Активи банку в 2015 році скоротилися з 11,229 млрд грн до 7,765 млрд грн, власний капітал банку - з 2,537 млрд грн до 1,375 млрд грн.

За класифікацією НБУ на 1 січня 2016 Фідобанк знаходиться на сьомому місці в групі I.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини