RU

НБУ зобов'язав небанківські фінустанови розкрити своїх власників

16.04.2021, 13:39
НБУ зобов'язав небанківські фінустанови розкрити своїх власників - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/пресцентр НБУ)

Національний банк України затвердив вимоги до структури власності небанківських фінансових установ і визначив чіткі критерії їх прозорості. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Все небанківські фінансові установи, крім кредитних спілок, а також лізингодавці, оператори поштового зв'язку, які мають право надавати окремі фінансові послуги, повинні будуть подати до Національного банку інформацію про свою структуру власності. Вони також повинні опублікувати її на своїх сайтах", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

В НБУ додають, що всі компанії, які будуть звертатися до Нацбанку для отримання ліцензії, також повинні розкривати своїх власників і взаємозв'язків між ними.

Вимоги до розкриття структур власності небанківських фінустанов вступають в силу з 17 квітня 2021 року.

Протягом двох місяців, до 17 червня 2021 року, небанківські фінустанови повинні розкрити свої структури власності. Протягом шести місяців з дати набрання чинності нових правил, до 17 жовтня 2021 року, компанії, які не мають прозорих структур власності, зможуть виправити цю ситуацію і привести їх у відповідність до нових вимог.

У список вимог до прозорості небанківських фінустанов НБУ включив:

- обов'язкову публікацію інформації про всіх власників істотної участі та ключових учасників і розкриття характеру взаємозв'язків між ними. Документи про структуру власності мають містити повну та достовірну інформацію на дату подання.

- всі власники істотної участі повинні узгодити таке володіння з регулятором. Йдеться, як про набуття істотної участі, так і її збільшенні.

- у структурі власності не повинно бути осіб, яким заборонено володіти корпоративними правами та/або мати значний або вирішальний вплив на діяльність установи.

НБУ обіцяє надавати час установам для виправлення ситуації в разі виявлення проблем зі структурою власності. У разі їх неусунення Нацбанк має право анулювати всі ліцензії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини