RU

НБУ знизив облікову ставку до історичного мінімуму. Деталі

11.06.2020, 14:47
НБУ знизив облікову ставку до історичного мінімуму. Деталі - Фото
Яків Смолій (Фото: Єлизавета Сергієнко/прес-центр НБУ)

Нацбанк вдруге поспіль знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Це найнижчий рівень в історії незалежної України. При цьому регулятор оголосив про завершення циклу швидкого пом'якшення політики НБУ.

"З високою ймовірністю споживчий та інвестиційний попит залишатиметься пригніченим довше, ніж прогнозувалося у квітні. Це буде утримувати інфляцію нижче цільового рівня довше. З іншого боку, падіння української економіки може бути більш глибоким, ніж очікувалося", - заявив на брифінгу 11 червня глава НБУ Яків Смолій.

Як уточнили в Нацбанку, інфляція у квітні-травні коливалася навколо позначки 2% (менше, ніж очікувалося, і нижче цільового діапазону регулятора в 5%±1).

Читайте також: "Наша національна ідея - депозит під 15% і кредит під 3%". Інтерв'ю з Дмитром Сологубом

"Інфляційний тиск залишається слабким через падіння споживчого попиту на продукти харчування і товари не першої необхідності. Інфляцію стримувало здешевлення енергоносіїв, збільшення пропозиції овочів і "заморожування" цін на значну кількість послуг під час карантину", - йдеться в релізі НБУ.

У Нацбанку констатують, що повернення інфляції в діапазон 4-6%, який НБУ планував зробити постійним, відбудеться пізніше, ніж прогнозувалося. У квітневому прогнозі регулятора йшлося про кінець 2020 року.

Читайте також: "Суперчетвер" для бізнесу. НБУ знизив ставку і дав 5 важливих меседжів. Деталі

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини