RU

НБУ змінює норматив для визначення рівня ліквідності банків

26.12.2019, 16:00
НБУ змінює норматив для визначення рівня ліквідності банків - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба НБУ

Національний банк України для визначення рівня ліквідності банку прийняв коефіцієнт чистого стабільного фінансування або NSFR (англ. Net Stable Funding Ratio).

Як повідомляє прес-служба НБУ, норматив стане обов'язковим з початку 2021 року.

"Для підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи правління НБУ прийняло новий пруденційний норматив для українських банків - коефіцієнт чистого стабільного фінансування або NSFR", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку відзначають, що NSFR сприятиме зниженню одного з системних ризиків для фінансової стабільності, пов'язаного з короткою терміновістю фондування банків; збалансованості активів і пасивів банків за строками погашення; а також створить стимули для залучення депозитів на більш тривалі терміни і зменшить залежність від короткострокового фінансування.

У НБУ уточнюють, що початкове значення і перехідний період для впровадження NSFR в Україні будуть визначатися за результатами тестових розрахунків, які будуть здійснюватися щомісяця з серпня і до кінця 2020 року.

"З початку 2021 року NSFR стане обов'язковим до виконання. Деякий час діючий норматив короткострокової ліквідності (Н6) буде застосовуватися одночасно з NSFR, після чого він буде скасований", - додають у НБУ.

  • У жовтні Нацбанк посилив умови надання кредиту для екстреної підтримки ліквідності банку.
  • З 1 вересня Нацбанк скасував економічні нормативи миттєвої (Н4) та поточної ліквідності (Н5). Рішення прийнято у зв'язку з переходом банків до розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR). 

NSFR визначає мінімальний рівень ліквідності банку на горизонті один рік і розраховується як співвідношення обсягу наявного стабільного фінансування до обсягу необхідного стабільного фінансування.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини