RU

НБУ змінив графік і правила публікації курсу валют

12.12.2019, 09:14
НБУ змінив графік і правила публікації курсу валют - Фото
Фото: depositphotos.com

Національний банк України з 27 грудня буде публікувати щоденний офіційний курс гривні до всіх іноземних валют на дві години раніше - до 16.00.

Як повідомляють у прес-службі НБУ, раніше так оперативно публікувався тільки офіційний курс гривні до долара США, а курс до решти іноземних валют і банківських металів публікувався до 18.00.

Зміни затверджені постановою НБУ №148 від 10 грудня і набувають чинності 27 грудня 2019 року.

Крім того, постановою вводяться й інші зміни.

Зокрема, для прискорення розрахунку та оприлюднення офіційного курсу гривні Нацбанк буде використовувати в якості крос-курсів котирування BFIX іноземних валют у торгово-інформаційній системі Bloomberg. Зараз для цього використовуються дані з сайтів інших центробанків, які публікуються з певним лагом і не дозволяють публікувати офіційний курс гривні раніше.

Також для більш простого уявлення і використання офіційний курс гривні буде розраховуватися не за 100, а за одну одиницю іноземної валюти, тобто в форматі $1 = 23,6885 грн (на 10 грудня).

Нацбанк формалізував і принципи формування переліку валют, до яких розраховується курс гривні й облікової ціни банківських металів. Зокрема, щодня буде розраховуватися офіційний курс гривні до валют, що входять до 1 групи Класифікатора іноземних валют, а також валют, емітентами яких є країни з ТОП-30 найбільших торговельних партнерів України за попередній рік. Сьогодні таких валют - 35. Офіційний курс до інших валют буде публікуватися щомісяця. Щодня буде публікуватися і облікова ціна банківських металів, що входять до 1 групи Класифікатора іноземних валют (зараз це золото, срібло, платина і паладій). Всі ці переліки будуть оновлюватися щороку з урахуванням змін у зовнішній торгівлі.

Під котируванням BFIX розуміється значення середньозважених курсових/цінових котирувань BGN (Bloomberg Generic Price) іноземних валют/банківських металів на ринку спот до долара США, які щодня розраховуються торгово-інформаційною системою BLOOMBERG станом на 15.30 за київським часом.

Читайте російською: НБУ изменил график и правила публикации курса валют

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини